Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Maraş'ta buruk bayram: ‘El öpecek kimsemiz yok’

On binlerce kişinin yaşamını yitirdiği deprem nedeniyle Maraş’ta buruk bir bayram yaşanıyor.

Maraş

Maraş merkezli 6 Şubat’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı. Depremde hasar alan Abdülhamid Han Camii’nde kılınan bayram namazına yoğun katılım vardı. Vatandaşlar camiyi doldururken bazıları ise avluda namazını idrak etti.

Namaz sonrası vatandaşlara lokum ve çörek dağıtılırken depremde hayatını kaybeden depremzedeler ise mezarlıklara gitmek için yola çıktı. Deprem sonrası evleri yıkılan ve ağır hasar alan daha sonra konteyner kentte yerleştirilen depremzedeler ise bayram namazı sonra bayramlaştı.

Depremde annesini ve babasını kaybettiğini belirten Murat Uncu, “Annemi babamı kaybettim. El öpecek kimsemiz yok, ne yapacağımız bilmiyoruz. Bayram namazımızı kıldık şimdi mezarlığa ziyarete gideceğiz” dedi.

Buruk bir Ramazan Bayramı olduğunu ifade eden Ahmet Aksoy, “Buruk bir Ramazan Bayramı oluyor. Hepimizin içi yandı. Böyle olmasını istemezdik ama başımıza kötü bir doğal afet geldi. Allah geri kalanlara yardımcı olsun. Çoğumuz ailesini kaybetti sevinerekten bayramı kutlayamıyoruz. İçimiz buruk” diye konuştu

 

Kaynak: K24TürkçeAnahtar Kelimeler: Maraş' buruk bayram: öpecek kimsemiz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER