Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

İstanbul için adı geçen Binali Yıldırım ilk kez konuştu!

31 Mart´ta AKP´nin İstanbul adayı olacağı iddia edilen TBMM Başkanı Yıldırım´ın, sorular üzerine "Allah hayırlısını versin" dediği belirtildi.

İstanbul için adı geçen Binali Yıldırım ilk kez konuştu!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP´den İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı´na aday olacağı iddia edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım´ın, sorulan sorular üzerine "Allah hayırlısını versin" diye cevap verdiğini aktardı.

Muharrem Sarıkaya´nın "Yıldırım: Allah hayırlısını versin" başlığıyla yayımlanan yazısında "Biz iki gazeteci yazar, milletvekilleri ve diplomatlardan oluşan heyetteki hemen herkesin ilk duymak istediği yanıt olduğunu söyleyebilirim. Aslında hepsi her şeyi biliyor ama kendisinden yine de bir teyit almak istiyor. Durum böyle olunca iş bize düştü, tabi duayenim olarak da Yavuz Donat´a" ifadesini kullandı.

"Önce resmi ziyarette bulunmak için gitmekte olduğu Çin´in Başkenti Pekin´e kadar sürecek 8.5 saatlik yolculuğun herhangi bir aşamasında kısa süreliğine sohbeti önerdi" diye yazan Sarıkaya köşe yazısını, şöyle devam ettirdi:

 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Daha erken, durun bakalım" deyip, "Daha yeni başlıyoruz ne konuşacağız?" diyerek esprisi ile geçiştirmeye çalıştı. "Adaylık, protokol, ilçe belediye başkan adayları" diye sıraladığımız anda da yanımızdan uzaklaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili bir cümlesinin olup olmadığını bir kez daha sorduk. Cevabı kısa ve net oldu; "Allah hayırlısını versin".

Cümlenin vurgusundan, çevresindekilerin yaklaşımından yola çıkarak şunu net söyleyebilirim ki adaylık konusunda Binali Yıldırım açısından tartışmaya mahal bırakacak bir şey kalmamış; adaylığı kesin.Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER