Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

"Evlere Kur'an dağıtmak ne Allah'ınızı seversiniz" eleştirisine CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt'tan cevap geldi

"Cenazelerin ardından ve bir kere de Kadir Gecesi'nde bir caminin önünde vatandaşlara Kur'an-ı Kerim verdik ama onun dışında rutin dağıtım yapmadık"

Esenyurt, bir milyona yakın nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ilçesi.

Sadece Türkiye'nin dört bir tarafından değil, pek çok ülkeden insan ikamet ediyor Esenyurt'ta.

Gerek yüksek blokların olduğu lüks siteler gerekse mahallelerin iç içe bulunduğu bu ilçenin belediye başkanlığı son seçimde AK Parti'den CHP'ye geçti.

Sevgili CHP'li Esenyurt belediyesi, evlere Kuranmak ne Allah'ınızı severseniz? Bu boyutta mı? Kiminiz dincilik, kiminiz samimiyetçilik. Hazır laiklik yokken, size de eğlence mi çıkarıyorsunuz? 3-5 oy için değer mi?

________________

 

Gültekin'den Kur'an dağıtılıyor iddiası

Gazeteci Levent Gültekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Esenyurt Belediyesi'ne yönelik bir eleştiride bulundu.

"Sevgili CHP'li Esenyurt Belediyesi evlere Kur'an dağıtmak ne Allah'ınızı severseniz?" diyen Gültekin, "Bu sizin işiniz mi? Kiminiz dincilik yapıyorsunuz, kiminiz mezhepçilik. Hazır laiklik yok edildi, siz de keyfini mi çıkarıyorsunuz? 3-5 oy için mi değer mi?" ifadelerini kullandı. 

kemaldenizbozkurt.jpg

Kemal Deniz Bozkurt / Fotoğraf: Twitter

 

"Cenazelerde Kur'an-ı Kerim veriyoruz ama dağıtmıyoruz"

Gültekin'in gündeme getirdiği iddiayı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'a sorduk.

Bozkurt, ortada bir yanlış anlama olduğunu belirterek insanlara Kur'an-ı Kerim verdikleri ama bir dağıtımın söz konusu almadığını söyledi.

Şehit cenazeleri olduğunda şehit yakınlarının evlerine Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim götürdüklerini söyleyen Bozkurt, "Onun dışında ayrıca normal cenazelerde evlere giderek başsağlığı diliyoruz" dedi.

Ev ziyaretlerinde belediye çalışanlarının ailenin durumuna göre ihtiyaçları belirlediklerini aktaran Bozkurt, "İnsanlar yakınlarını kaybettiğinde o an ne yapacağını şaşırıyor. Biz de destek olma adına talep eden evlere hoca desteği de veriyoruz. Giden hocamız evde Kur'an-ı Kerim okuyor. Ardından okutulan ve Atatürk tarafından Elmalılı Hamdi Yazır'a tercüme ettirilen Kur'an-ı Kerim'i aileye moral olsun diye bırakıyoruz" diye konuştu.

kuranbayrak.jpeg

Bozkurt, şehit cenazelerinde aileye Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı verdiklerini söyledi / Görsel: fotomat (temsili)

 

"Kadir Gecesi, bir caminin önünde Kur'an dağıtıldı ama rutin olarak dağıtım yok"

Bozkurt, rutin olarak yapılan bu işlem dışında Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indiği gün olduğu için Kadir Gecesi bir caminin önünde talep eden insanlara Kur'an-ı Kerim dağıtıldığını dile getirerek, "Onun dışında, evlere bir Kur'an-ı Kerim dağıtımı yok. Yapılan çalışmalar belediyecilik hizmetleri içinde geçerli olan bir durum" bilgisini paylaştı.

"Laiklikle ilgili en son eleştirilecek insanlarız"

Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, laiklikle ilgili eleştiriye dair de şunları kaydetti:

"Sanırım laiklikle ilgili en son eleştirilecek insanlarız. İlginç olan şu: Bizden önceki dönemde burada görevli olan belediye başkanı 'Esenyurt'u kaybedersek Mekke'yi, Kudüs'ü kaybederiz' diyordu. Şimdi bizim Kur'an-ı Kerim'i vermemizle ilgili bu konunun gündeme getirilmesi biraz değişik oldu."Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER