Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirAhmet TAŞ


ZAMAN ÇABUK GEÇİYOR

Ahmet Taş'ın yeni yazısı;


 

Ülkemizde diğer bazı dünya ülkelerinde olduğu gibi gündem çabuk değişiyor. Basını, sosyal medyayı takip etme alışkanlığı olmayan insanlar kısa sürede gündemin gerisinde kalan insan konumuna düşebiliyor.

2020 Mart ayından bugüne dünyada olduğu gibi ülkemizde de gündemin bir numarası korona virüs tedbirleri, mağduriyetler, hastalar, ölümler ve tedbirlere uyma konusunda siyasilerin çok dikkat çekici uyarı veayrıcalıkları olmaya devam ediyor.

Akdeniz'deki mücadelemiz, Libya ile ittifakımız, Karabağ'da Azerbaycan'a desteğimiz, yeni doğalgaz yataklarımız, eli kanlı PKK ile mücadelemiz, siyasi ittifaklar, parti liderleri ve ülkeyi yönetenlerin birbiri hakkında yargılamayı beklemeden terörist, hain, vefasız gibi suçlama ve ithamları var olan devlet uygulamalarının dünün mağdurları bugünün yöneticileri tarafından asla yok diyerek, gündeme getirenlerin ise yalancılıkla suçlanması günlük hayatta devamlı takip ettiğimiz gündemimizi, günlük sıradan olaylar olarak işgal eden konularıdır.

Son aylarda Türkiye'mize sığınmacı olarak gelmiş bir parçaları öz vatanlarında kalmış Doğu Türkistanlı Uygur Müslümanların akıbetlerinden haber alamadıkları (iletişim kanalları Çinli idareciler tarafından kesildiği için) ana vatanlarında kalan akrabalarından haber alamadıkları için seslerini duyurma adına Ankara ve İstanbul'da Çin büyükelçilikleri önünde, Kayseri gibi diğer şehirlerde ise meydanlarda yaptıkları oturma eylemleri, cezaevlerinde detaylı arama adı altında 100 yıla yakın bir zamandır devam eden geçmişte ve bugün siyaset sahnesinde olup cezaevi ile tanışanların da içinde bulunduğu yüzbinlere insanın maruz kaldığı çıplak arama tartışmaları (Dünün mağduru bugünün makam sahibi bazı siyasilerin göz göre göre yok iddiasında bulundukları ama; bir araştırma zahmetine katlanmadıkları) Kuzey Irak'ta Gara bölgesinde silahlı kuvvetlerimizin yaptığı operasyon bölgesinde PKK eli silahlı örgütünün daha önce zorla kaçırarak elinde rehin tuttuğu 13 masum sivili hunharca, canavarca katletmesi, bunların neden sağ olarak kurtarılamadıkları konusu da ülke ve toplum gündemini meşgul eden konulardır.

Tüm bu olaylar Ankara'daki siyasetçilerimizin birçok sivil toplum kuruluşumuzun ve insanımızın Diyanet teşkilatımızın gündeminde yer alıyor, zaman zaman bu konularla ilgili tepkiler, açıklamalar, eylemlerde yapılıyor.

Acaba diyorum toplumun, sivil toplum kurumlarının, Ankara'daki siyasilerimizin gündeminde yer alan bu konular siyasilerimizin yereldeki temsilcilerinin gündemine giriyor mu? Bu Konuda söyleyecekleri, ziyaret edecekleri, bir araya gelip istişare edecekleri bir grup, dernek, halk kitlesi var mı?  Sahi siyasi partilerin sivil toplumla ilişkiler diye bir birimi ve bunun da bir yetkilisi var mı? Halkın gündemi ile siyasi partilerin gündemleri benzemiyorlarsa gelecek seçimde kime nasıl ulaşacaklar merak ediyorum. Doğrusu daha seçimlere epey var. Biz açılışlarda ve teşkilatta bulunalım yeter diyorlarsa zaman çabuk geçiyor, millette yanında olanla yanına uğramayanı, gündemine, sevincine, kaderine sahip çıkanla çıkmayanı, ziyaretine geleni gelmeyip uzaktan bakanı, randevu talebini aylarca bekletenle bekletme yeni not ediyor.

Allah başta siyasilerimiz olmak üzere hepimize basiret, samimiyet, adalet nasip etsin.

Selam ve dua ileYAZARLAR