Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirEngin GÜLTEKİN


Hz. MUHAMMED (S.A.V)'SİZ HAYATTA GEL-GİTLER

Engin GÜLTEKİN'in yeni yazısı;


 

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz.Muhammed(s.a.v)'i anlamak ve hayatı O'nun getirdiği Mesaj ile anlamlandırmak bütün dertlere derman, bütün problemlere çözüm, bütün müşküllerin halli için hayati gerekliliktir.

Hayatımızı O'nun getirdiği mesaj(Kur'an-Kerim) ile şekillendirmedikçe bir güne sığdırılan kutlamalar ve içerisi boş, inanılmamış mesajlar, forklorik anma ve kutlamalar bizim sadece O'nu anlamızı zorlaştırır.Samimi olmalıyız.İnanmalıyız ve O'nun nurlu yolunda yürümeliyiz. O'nun kabullenmeyeceği ve karşı olduğu hayatı yaşayarak, O'na sevgi gösterilerinde bulunmak, ancak kendimizi kandırmak olur.

Eğitimden ekonomiye, siyasetten sosyal olaylara hayatın her alanına Hz.Muhammed(s.a.v)'in eli değmeli, bir batılının dediği gibi müşkilleri zor meseleleri bir kahve içme rahatlığında O'nunla çözmeliyiz.

Hz.Muhammed ve getirdiği mesaj(Kur'an) başımızın tacı, gönlümüzün ilacı, davamızın temel amacı olmadıkça, modern ve seküler hayatlar, kapitalist hesaplar, makyavelist zihinler bu anlam arayışında yolunu kaybedecek,  anlamsız ve  muhabbetsiz bir hayatla oyalanacaklardır. 

Gelin Muhammed'i(s.a.v) her yönüyle hayatın bütün alanlarına taşıyarak yüzyıllardır kaybettiğimiz medeniyet iklimini, İslam medeniyetini yeniden ihya ve inşa edelim.Kurtuluşumuz buna bağlıdır. Yoksa İslam'ın edebiyatı, ibadetlerin ruhsuz cesedi, hayatın  anlamsız gelgitleri bize kalır.

Mevcut durumumuz,insanlığın geldiği nokta ve İslam aleminin durumu bize, Muhammed'siz hayatın, anlamsız olduğunun en büyük kanıtıdır.

Artık yeter bu zillet...

Samimiyetle Hz.Muhammedi hayatımıza

Tek Önder,Tek lider, Tek komutan... olarak çağıralım ve O'nun bize hayat veren iksiriyle hayat bulalım.Mesajını hayatımıza içselleştirelim.Onsuz hayat onarılmaz bir hayattır.Hayatımızda onarılmaz yaralar açmayalım.Açılmış yaraları O'nunla onaralım. Hayatımıza anlam katması ve yaşadığımız bu anlamsız hayattan bizi kurtarması için Onu yeniden hayatımıza aşk ile şevk ile davet etmeliyiz.

"Gel, Ey MUHAMMED, bahardır.

Dudaklar ardında saklı

Aminlerimiz vardır! ..

Hacdan döner gibi gel;

Mirac’dan iner gibi gel;

Bekliyoruz yıllardır!"

Selam ve dua ile...

 YAZARLAR