Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirF. Yılmaz ALTUNÖZ


HDP ve AHLAK

F. Yılmaz ALTUNÖZ'ün yazısı;


 

Tarih, din, kültür ve siyaset bağlamında değerlendirildiğinde HDP’nin yürüyüşünün egemen güçler lehine olduğu görülecektir. Kürsel şirk sisteminin paradigmaları çerçevesinde faaliyet gösteren HDP; kendisine oy veren halkın değerlerinden de çok uzaktadır. HDP kurulduğu günden bugüne hep gündemde oldu. Ama daha çok terörle ilişkilendirilerek. Ancak bugünlerde ise ahlak, tecavüz ve şiddetle gündemde.

HDP’nin ahlak anlayışından söz edilebilir mi? Ya da söz konusu partinin bu toprakların ahlaki anlayışından, kadim geleneklerin iffet anlayışından ve İslam’ın ahlak anlayışından beslendiği söylenebilir mi? Hayır, söylenemez. Oylarını aldığı mazlum Kürt halkının ahlak anlayışı ile örtüştüğü söylenebilir mi!  Hayır, mümkün değil.

Fransız devriminden beslenmiş, resmi ideolojinin demir yumruğundan nasibini almış ve bundan beslenerek Kürtlerin; kültür, gelenek, din ve tarihini dikkate almayarak; onların hamiliğine soyunan seküler ve jakoben bir partidir HDP.

Söz konusu partinin bu toprakların kadim ahlak anlayışı ile barışık olduğu söylenemez. Daha doğrusu ahlak adına bir iddiası olduğu da. Seçim bildirgelerine, vaatlerine ve propagandalarına bakın. İslam’ın haram saydığı ve yasakladığı, kadim medeniyetlerin suç saydığı; zina ve türevlerini; nasılda normalleştirdiğini göreceksiniz. HDP;  LGBT üzerinden propaganda yürüttü, Kendisini LGBT haklarının savunucusu olarak tanıttı, Milletvekili listesinde LGBT’lilere yer verdi, Eşcinsel evliliğe izin vereceğini vaat etti. Kendi ifadelerinden HDP’nin ahlak anlayışı bu. Öyle ya! Söz konusu parti, kendilerini ve milleti yönetsin diye seçtiği; Milletvekili bir sapığı, yani HDP Mardin milletvekili Tuma Çelik’i neden partiden ihraç ediyor! Tecavüz mü yoksa şiddet uyguladı diye mi?

Ezilen Kürt halkının savunucusu olan tecavüzcü önderin! Bir kadına tecavüz ettiğine dair somut deliller var. Vekilliğinin düşmesi an meselesi. Hapse girmesi de. Üstelik Tuma Çelik bir Süryani, yani bir Hıristiyan. Halkların vekili! Yine HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın eşini dövmesi; ezilenlerin partisi HDP.

“Taciz, tecavüz, kadına şiddet vesaire gibi konularda mangalda kül bırakmayan HDP, bu olayı iki yıldır biliyor ve örtbas etmeye çalışıyormuş iyi mi? Bakmayın siz mızrak çuvala sığmayınca “nereden gelirse gelsin” leşliğine sarıldıklarına. 2 yıldır son derece bayağı şekilde başta Hüda Kaya olmak üzere HDP’li vekiller “mağduru şikâyetinden vazgeçirmek” için olmadık numaralar çekip, olmadık rezilliklere imza atmışlar. Türkiye’nin neresinde bir taciz, bir tecavüz olayı olsa “kurumsal tepki” verdiğini gördüğümüz HDP, 2 yıldır vekillerinin tecavüzünü örtbas etmek için seferber olmuş!”

Hüda Kaya’nın durduğu yer neresi! Ayhan Bilgen’in durduğu yer neresi, mazlumların yanı mı! ve diğerleri… Fransız devriminin ilkelerinden beslenen, karşı oldukları ideolojinin ikizi bir yapı inşa eden, İslami olmayan bu yapının postalları olan; siz geçmişi İslamcı olanlara üzülmemek elde mi!

HDP’nin varlık nedenlerinden biri de kadını özgürleştirmek ti! Batılı güçlerin ve resmi ideolojinin başaramadığını başarmaktı.

Başardı da!YAZARLAR