Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirNizamettin Yakışık


DÜNYANIN BU KADAR HIZLICA DEĞİŞECEĞİNE KİM İNANIRDI?

Nizamettin Yakışık Hoca'nın yazısı;


 

1 - Bütün Dünyada doğal ilaçlarla tedaviye  ve geleneksel tıbba karşı çıkan doktorların, günü geldiğinde bu ilaçları önereceklerine ve bizzat kendilerinin söz konusu ilaçlara ve tedavi yöntemlerine muhtaç olacaklarına kim inanırdı?

2 - Günah işlenen mekanların bu kadar hızlıca boşalacağına ve gayrı meşru teşebbüslerin bu kadar azalacağına kim inanırdı ?

3 - Kıyameti andıracak şekilde dost ve ahbabın, karı ve kocanın, anne ve evladın birbirinden bu kadar uzak kalacaklarına kim inanırdı?

4 - Teknolojinin, bilimin, silahın,  tıbbi cihazların ve uzmanların bu kadar aciz ve zavallı kalacaklarına kim inanırdı?

5 - Somali’de bulunan bir İtalya delegasyonunun, vizeleri bittiği halde, İtalya’ya dönmeyi reddedip, vize için Somali makamlarına müracaat edeceklerine kim inanırdı? 

6 -  Görev süresi bitince, ülkesini terk edip, daha rahat yaşamak için İngiltere’ye taşınan Somali Başbakanı’nın,  huzurlu bir yaşam için geldiği bu ülkede Covit 19 virüsü nedeniyle öleceğine kim inanırdı?

7 - Trump’ın, Meksika’dan gelecek kaçak göçmenlerin geçişini önlemek için inşa ettiği duvarın, bir gün Meksikalılar tarafından, ülkelerine ABD den gelecek göçmenleri engellemek için kullanılacağına kim inanırdı?

8 - İki ay evveline kadar göç dalgası halinde İspanya’ya mülteci taşıyan gemilerin, gün gelecek İspanya’dan Kuzey Afrika’ya göçmen taşımak için kullanılacağına kim inanırdı? 

9 - Dünyanın en güçlü ordularına, ekonomisine sahip olduğunu ve Dünyada hiç bir gücün onunla baş edemeyeceğini var sayarak, her türlü cürmü işleyen ABD’nin, bir virüs karşısında çaresiz kalacağına ve bu ülke vatandaşlarının  kalplerine dehşet verici bir korkunun salınacağına kim inanırdı?

10 - Camilerde ezanın dışardan okunmasına müsaade etmeyen bir çok ülkenin, camiler kapalı olduğu halde, peş peşe cami ve meydanlarda Ezan okunmasına müsaade edeceklerine kim inanırdı?

11 - Hastayı tedavi eden doktorun hastalanıp ölürken, tedavi ettiği hastanın iyileşip taburcu olacağına kim inanırdı?

12 - Kazanmak ve zaferler elde etmek amacıyla  binlerce güçlü, dirayetli insanın bir araya getirilmesiyle oluşturulan ordulardaki askerlerin, ölmemek için dağıtılacağına kim inanırdı?

Evet halleri değiştiren yüce Allah ne yücedir ! 

Ey Allah’ım! Hallerimizi en iyisine tebdil et, bizi Sıratı Müstakim’den asla ayırma, 

Rahmetinle muamele et... Amin. Selam ve dua ile

 YAZARLAR