Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirYakup GÜLER


Darbelerle Gelişen Türkiye!

Erdoğan ve Ak Parti´yi yok etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz 2016 denediler yapamadılar, halen deniyorlar ama millet uyandı. Cumhur artık Cumhuriyeti faşist diktatörlere yem etmeyecektir. Halk iradesine sahip çıkacaktır...


29 ekim 1923´de Cumhuriyeti ilan ettiğini söyleyenler, bu ülkeyi tam 27 yıl tek parti diktası ve Batıdan devşirme kanunlarla kelimenin tam anlamıyla demir yumruklarla idare etmişlerdir.. Hatta Fransız icadı şapka kanununa muhalefet ve şapka giymemekten dolayı on binlerce insan İstiklal Mahkemeleri´nde yargılanarak ya zindanlarda çürütülmüşler ya da idam edilmişlerdir. 

Terakki Perver ve Serbest Fırka gibi muhalefet partilerine mensup halk ve çoğu kurtuluş savaşı kahramanı olan kurmaylar dahi zindanlara atılmış, idamla yargılanmış hatta idama mahkum edilmişler sonra da özel afla salı verilmiş ve siyaseten yok edilmişlerdir.

1950´de Menderes ve Demokrat Parti ile halk ilk kez demokrasi ve cumhuriyeti tanımıştır. Halk iradesinin varlığı siyasete ve yönetime yansımıştır... Ancak tek parti dikta anlayışı halkın iradesine dayalı Cumhuriyeti içine sindiremedikleri için faşist dikta anlayışlarını yeniden hakim kılma adına, 27 mayıs 1960´da kanlı bir darbe ile Menderes ve Demokrat Parti yönetimini devirerek ilk kez halk tarafından seçilmiş olan Başbakan ve arkadaşlarını idam etmişlerdir... Ancak halk 1965´de darbeci faşist tek parti zihniyetini, iradesi ile sandığa gömerek yok etmiştir. Fakat darbeci faşist zihniyet bunu 12 Mart 1971´de ve 12 Eylül 1980´de halk iradesine karşı darbe yaparak yönetimi devirmiş yöneticileri ve halkı cezalandırmıştır.  Yüzlerce genç ya idam edilmiş veya işkence ile öldürülmüş, sakat bırakılmıştır.

1983´de Cumhuriyet uğruna cumhuru yok eden bu diktatörlükten ülkeyi bu kez de Turgut Özal kurtarmış ancak onu da kirli oyunlarla yok etmişler. 1995´de halkın iradesi ile iktidara gelen Erbakan´a karşı 28 Şubat 1997´de darbecilerin deyimi ile bin yıl sürecek post-modern darbeyi yaparak milyonları zindanlarda mahvettiler.

Halk 3 Kasım 2002´de Recep Tayyip Erdoğan ile iradesini ortaya koyarak yepyeni bir yönetim anlayışı ve gerçek bir inkılap yaparak darbecileri sandığa gömdü. Bu ülkede ilk kez darbeciler yargılandı. Darbecilerin adı ilk kez resmi kurumlardan silindi. Darbeciler ilk kez mahkum edildi. Rütbeleri ilk kez söküldü. Bu millet hak ettiği Cumhuriyeti ilk kez tanıdı.  Şimdi ise bütün güçleri ile Erdoğan ve Ak Parti´yi yok etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz 2016 denediler yapamadılar, halen deniyorlar ama millet uyandı. Cumhur artık Cumhuriyeti faşist diktatörlere yem etmeyecektir. Halk iradesine sahip çıkacaktır...YAZARLAR