Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirZiya GÜNDÜZ


Büyük Hizmetlerin Adamı Binali Yıldırım

Yazarımız Ziya Gündüz yorumladı...


Giriş

Cumhur İttifakı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu,  taraflı gazeteci İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde İstanbul seçimleri kapsamında münazara yaptılar.  Program yaklaşık üç saat sürdü.

İsmail Küçükkaya CHP´li, tarafı belli olan bir gazeteciydi. Buna rağmen bu programın planlanması yapılırken Binali Yıldırım büyük bir meydan okudu. İsterseniz CHP´nin merkezinde dahi yapabiliriz dedi.  Bu meydan okumayla birlikte moderatörün kimin olacağı çokta önemli değildi. Haliyle CHP´li moderatör olduğu için, programın çokta adil yönetildiği söylenemez. 

CHP´li Moderatör ve Yalan Makinesi İttifakı

Sorulan sorulara baktığımızda sanki Ekrem İmamoğlu soruları önceden biliyormuş gibi epey hazırlıklı gelmişti.  Sanki Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya daha önce buluşmuş gibiydiler. Programı izleyen herkes aynı kanaate vardı.  Bu kanaate varmamak mümkün değildir. Bunu hissetmemek için aklımızın tatilde olması gerekiyor. 

Binali Yıldırım Konuştukça, Yalanoğlu Terledi

Tartışma iki taraf arasında iyi başladı. Önce Binali bey konuştu. 

Tartışma ilerledikçe, Binali bey ağrılığını iyice koymaya başladı. Ekrem İmamoğlu ise sürekli panik ve sırıtma havasındaydı.   İsmail Küçükkaya her ne ne kadar İmamoğlu´nun yardımına koşsa da Binali beyin tecrübesi, azmi ve dik duruşu karşısında çaresiz kaldılar.  Binali bey kendinden emin,  rakibi olması bile bir zulüm olan Ekrem İmamoğlu´na yalancı olduğunu yüzüne vura vura haykırdı. 

Hiç Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu Bir Olur mu?

Binali bey,  Ekrem İmamoğlu´nun sorularına net cavap verirken, İmamoğlu ise Binali beyin sorularını cevapsız bıraktı.   Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. İmamoğlu´nun yalanları da cengâver Binali beyin karşısına çıkana kadar yandı. Güneşin olduğu yerde, karanlığın bir hükmü kalmaz.

Yalanoğlu 11 Kreş Yapacaktı 1 Tane Yapabildi

Örneğin İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde 11 Kreş yapacağını söylemiş, ancak 5 yıl sonra İmamoğlu´nun 1 kreş yaptığını hatırlattı Binali bey. İmamoğlu bunu duymamazlıktan geldi. İmamoğlu birçok önemli konu hakkında hiç konuşmadı. Ordu valisini, veri kopyalamayı vs. Doğru dürüst bir siyasetçi olduğunu söylerken bile yalan söyledi. Program boyunca kıvırdı durdu İmamoğlu?

İstanbul, İşin Ehli Binali Yıldırım´a Emanet Edilmelidir

Aziz İstanbul, yalancılara, talancılara, yasakçılara, İslam düşmanlarına teslim edilemez. CHP´nin Türkiye tarihine iyi bakın. Hep karanlık bir tarih göreceksiniz.  İstanbul´u CHP´ye teslim etmek demek, İstanbul´u zalimlere, diktatörlere, yalancılara teslim etmek demektir.  Zalime şehir emanet edilemez.

İyi Düşün Doğru Karar Ver

İstanbul işinin ehli, sözünün eri yiğit adam Binali Yıldırım beye teslim edilmelidir.  Binali beyin Türkiye için yaptığı hizmetler net bir şekilde ortadadır.  Ak Parti´nin İstanbul´u nereden nereye taşıdığı ortadadır.   CHP´ye oy vermek demek, geriye dönmek demektir. Ak Parti´ye oy vermek demek, geleceğe oy vermek demektir. 

Ekrem İmamoğlu gibi ufuksuz bir adam ile İstanbul hayat bulamaz.  

İstanbul Binali Yıldırım gibi yıldırım hızıyla düşünen ve yıldırım hızıyla çalışan biriyle hayat bulur.

Yaparsa yine Binali Yıldırım yapar.

Vesselam?

 YAZARLAR