Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirNizamettin Yakışık


AYET VE HADİSLERDEN ANLAŞILIR Kİ:

Nizamettin Yakışık'ın yazısı;


 

1- Şehid olanların bütün günahları affedilir fakat kul  hakkı ve borçlar müstesna.  Çünkü kul hakları hem kulları  ilgilendirir hemde Allah’ın emrine muhalefettir. 

2- Bütün ameller ancak güzel bir niyet ve ihlas ile insana fayda verir. Evet bu da niyet ve ihlasın ne kadar önemli olduğunu bildirmektedir.

3- Kul ve insan haklarının önemine işaret vardır ve mutlaka helallaşmeyi gerektirir. Bu da İslam dinin toplumda adaleti ve saadeti gerçekleştirmek için ne kadar önem verdiğini belirtir.

4- Allah katında şehitlerin ölmediği ve büyük mükafatlarla karşılaşacakları bildirilmektedir. Çünkü dinin ve akidenin muhafazası böyle bir mükafatla ödüllendirilmesini gerektirir.

5- Şehitlerin cennette istedikleri yere uçabilecekleri bildirilmektedir. Çünkü Allah katında şehadet peygamberlerden sonra gelen en yüksek derecedir.

6- Cennetin şu an mevcut olduğuna açıkça işaret vardır. Evet bu Cumhurun  görüşüdür.

7- Kabir hayatının olduğuna, ölümün bir idam-ı ebedi olmadığına ve ölümden sonra azab veya mükafat ile karşılaşacakları bildirilmektedir. Çünkü adalet-i ilahi bunu gerektirdiği gibi aklı selimde bunu doğrular.

8- Öldükten sonra ruhların yok olmadığına açıkça işaret vardır. Çünkü kıyamet ve akıl bunu gerektirir.

9- Berzah aleminde, ruh ile cesed arasında bir ilişkinin olduğu kesinlikle bildirilmektedir. Bütün ilahi dinler ve insan sezgileri bunu doğrulamaktadır.

10-Ruhların latif cisimlerden olduğu anlaşılmaktadır.  Ruhun dışında birçok latif diğer mahlûklarda vardır.

Hülasa  bütün bunları hem din hem bilim hemde doğru akıl tasdik etmektedir.

    Selam ve dua ileYAZARLAR