Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektirZiya GÜNDÜZ


ABD firavun sistemine karşı, tek bilek, tek yürek, tek ümmet olma vakti!

?Ümmet, kendi nefsini unutup başkasına emir yağdıran değil, iyiliği egemen kılan demektir. Kur´an´ın bizim için seçtiği kavram İslam ümmetidir.


Türkiye olarak çok zor zamanlardan geçmekteyiz.  ABD emperyalizminin hâkim olduğu bir dünyada bize rahat olmayacağı kesin. Sadece bugün için değil, yarın için de rahat olmayacaktır. Çünkü ABD ilahlığa soyunmuş bir devlettir. İlahlık iddiası olan bir devletin, zorba olması gayet doğaldır.

Modern bir ilah olmaya çalışan ABD bütün dünyayı yönetmek istiyor. ABD modern firavun yönetimidir.  Firavun zihniyeti böyledir. Her firavunluk bir ilahlık iddiasıdır. ABD, kendisine köle olmayanları tehdit ediyor. Kendisine köle olmayanlara ambargo uygulamaya çalışıyor. Aynen firavunların yaptığı gibi. ABD tam teşekküllü bir firavun sistemidir.

Rabbimiz Kur´an´da, firavun hakkında şöyle buyurmaktadır:

?Firavun: Soylular! dedi, Ben sizin için benden başka tanrı tanımıyorum!? (Kasas, 28/38)

İşte ABD firavun mantığının aynısını yapıyor. "Benden başka güç, benden başka kudret yok, hepiniz bana boyun eğmek zorundasınız" demeye çalışıyor.  

ABD´nin Türkiye´den öncede birçok İslam ülkesini bu şekilde tehdit ettiğini biliyoruz. Katar, İran vs. ABD siz bana tabi oldukça size hayat hakkı tanırım diyor, demeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ABD yetkililerine şöyle seslendi:

"Ekonomik manipülasyonlar üzerinden bize diz çöktürebileceğini zannedenler, bu milleti hiç tanımıyorlar.?

İzzetli şerefli bir ümmet asla zamanın çağdaş firavunlarına, diktatörlerine, zorbalarına boyun eğmeyecektir.

Bütün ülkeleri halkları kasıp kavuran firavun sistemine karşı, Müslümanlar olarak bir bütünlük oluşturmamız gerekiyor.  Firavunların olduğu bir dünyada yapılacak ilk iş, bireysel ve toplumsal olarak bilinçli birlikteliklerin inşa edilmesidir.  

İslam ümmeti olarak; mezhepleri, cemaatleri, meşrepleri, dilleri, renkleri, fikirleri bir kenara bırakıp, zalimin İslam ümmeti üzerinde oluşturmaya çalıştığı ilahlık iddiasına son vermek için cihad etmektir.

Eğer İslam ümmetini oluşturabilirsek, ilahlık iddiasında bulunan sahte ilahların hegomanyasına son veririz. 

ABD ve benzeri firavun devletlerine karşı ümmet bilinci, ümmet ittifakı oluşturmak gerekiyor.

Prof. Dr. Mehmet Görmez hoca bakın ne diyor:

?Ümmet, kendi nefsini unutup başkasına emir yağdıran değil, iyiliği egemen kılan demektir. Kur´an´ın bizim için seçtiği kavram İslam ümmetidir.  

Bizi birleştiren Lailahe illallah Muhammedün Resulullah´tır. Gerisi teferruattır. Bizi birleştiren tevhittir, adalettir.

Bizim bugün asıllara, ilkelere, sabitelere dönmemiz gerekiyor. İslam ümmetini tehdit eden tefrikayı dikkate almak lazım!?(Hüseyin Öztürk,  Akit Gazetesi, 10.08.2018)

Allah´ın; birlik, beraberlik, kardeşlik ayetlerini, mesajını derin bir tefekkürle düşünerek, ABD´nin yüzyıllardır süren firavun düzenine son vermek için, bir araya gelip; tek bilek, tek yürek, tek ümmet olma  vakti!..
YAZARLAR