YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Yurdum İnsan'ından Corana Önlemleri: Evine girişi, tabela ile önledi!

Karabük'te bir kişi korona virüsten korunmak için evinin önündeki girişe yazı yazarak ve kukla dikerek gelenlerin girişini engelledi.


Karabük'te yaşayan 66 yaşındaki Recep Özen, ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle misafirliğe gelenleri önlemek için evinin önüne "Korona virüs var girmek yasaktır" diye yazı yazdı. Recep Özen ayrıca evin dış giriş kısmında bostan korkuluğu dikerek giriş yasak işareti verdi..

Safranbolu'ya bağlı Sarıahmetli köyünde ikamet eden  Recep Özen, kendisinin risk gurubunda olması nedeniyle evine gelenleri önlemek için  ilginç bir yöntem buldu.

Evinin Karabük-Kastamonu kara yolunun kenarında olması nedeniyle tanıdıklarının yanı sıra yoldan araçlarıyla geçen insanlarında sık sık adres sormasından dolayı tedirgin olan Özen, evinin girişine "Korona virüs var girmek yasaktır" yazısı astı.

Yazıyı dikkate almayarak yine de kendisini görmek isteyenleri içeri almadan uzaktan uzağa  konuşan Özen, böylelikle kendini korona virüsünden korumaya çalışıyor.

Özen, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, misafir kabul etmediğini söyledi. İnsanların evden dışarı çıkmamasını isteyen Özen, "Yazıyı yazmamın sebebi korona virüsten korunmak ve tedbirimi almaktır

İnsanlar  geliyor adres soruyor, yanıma gelmek istiyorlar; 'kardeş kusura bakma gelemezsin' diyorum. Vatandaş uzak dursun benden şimdilik, sonra görüşürüz.

Yazıyı yazdıktan sonra gelen oldu 'niye yazdın?' dediler bende risk var dedim.

Şakaya alınacak bir şey değil bu. Çok sayıda ölümlere sebep oluyor. İtalya'da günde 650 kişi, İspanya'da çok sayıda ölüm oluyor. Misafir kesinlikle yasak, ben dahi çıkmıyorum. Misafir gelmesin, ben kabul etmiyorum" dedi.

Kaynak: hertaraf.com