Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YÖKDİL 2020/2 başvuruları başladı

YÖKDİL başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Bu yıl ikinci kez yapılacak olan YÖKDİL 2020/2 başvuruları başladı.

Binlerce vatandaşın merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) başvuruları başladı. Bu yıl ikinci kez yapılacak olan YÖKDİL 2020/2 sınavına başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken detayları sizler için derledik.

SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YÖKDİL 2020/2 sınavı 13 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Sınav; İngilizcede fen bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında sınavın yanı sıra Almanca, Arapça ve Fransızcada ise sosyal bilimler alanında gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

Sınava başvurular, bugünden itibaren 2 Kasım'a kadar yapılabilirken, adaylar başvurularını internet adresi üzerinden ya da Başvuru Merkezleri aracılığıyla bireysel olarak yapabilecek. Önemli bir nokta ise başvuru sırasında HES kodu bilgisi alınacak. Bu nedenle adayların, başvuru işlemi yapmadan veya başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmeleri gerekiyor. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiye ÖSYM'nin internet sayfasından erişilebilecek. 


Haber Kaynak : Milli Gazete


Anahtar Kelimeler: YÖKDİL / başvuruları başladı

HABERLER