Yeni Şafak'ın sansürlediği yazıda Hilal Kaplan detayı

Özlem Albayrak, sansür gerekçesiyle Yeni Şafak gazetesi ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Albayrak'ın yayınlanmayan yazısında Hilal Kaplan'a gönderme olduğu düşünülen bir bölüm dikkat çekti.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Özlem Albayrak, geçtiğimiz günkü yazısının yayınlanmadığını açıklayıp Yeni Şafak gazetesi ile yollarını ayırdığını duyurmuştu.

Özlem Albayrak, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dün gazeteye gönderdiğim ekteki yazı yayınlanmadı. Bu, gazetenin yayın politikası ve benim görüşlerimin çelişmesiyle başlayan sorunların son halkasıydı. Bu şartlarda devam etme imkanı kalmadığından yazılarıma son veriyor, Yeni Şafak’la yolumu ayırıyorum. Duyurulur." demişti.

Özlem Albayrak@ozlem_albayrak

Dün gazeteye gönderdiğim ekteki yazı yayınlanmadı. Bu, gazetenin yayın politikası ve benim görüşlerimin çelişmesiyle başlayan sorunların son halkasıydı. Bu şartlarda devam etme imkanı kalmadığından yazılarıma son veriyor, Yeni Şafak’la yolumu ayırıyorum. Duyurulur.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

ÖZLEM ALBAYRAK'IN SANSÜRLENEN YAZISINDA HİLAL KAPLAN'A GÖNDERME Mİ VAR?

Özlem Albayrak, Yeni Şafak’ın sansürlediği yazısını sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşırken söz konusu yazıda yer alan bir bölüm dikkat çekti. Albayrak'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 2012 yılında attığı tweetler nedeniyle cezalandırılmasına tepki gösterdiği yazısında Hilal Kaplan'a vurgu yapıldığı düşünülen bir bölüm gözlerden kaçmadı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun geçtiğimiz yıllarda sosyal medya aracılığıyla yamış olduğu tepki çeken paylaşımlar sonucunda 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılması kamuoyunda "Attığı tweet nedeniyle Canan Kaftancıoğlu yargılanıyorsa Hilal Kaplan neden yargılanmıyor?" sorusunu akıllara getirmişti. Tıpkı Canan Kaftancıoğlu gibi geçmişte tepki çeken paylaşımlarda bulunan Hilal Kaplan'a yönelik tepkiler kamuoyunda yüksek sesle dile getirilirken Özlem Albayrak'ın yazısında da söz konusu duruma gönderme yapıldığı görüldü.

Özlem Albayrak”ın yazısında “İkincisi, dava konusu olacak sosyal medya paylaşımlarının seçilimiyle ilgili ne bir kriter var ortada, ne kural, ne de ilke. Çok benzer ifadeler kullanan iki kişiden birinin yargılanıp yıllarca hapis cezası alırken, diğerinin almaması gibi örneklerle çok karşılaştık bu ülkede” ifadelerini kullanıldı.

'Özlem Albayrak, Yeni Şafak ile yollarını ayırdığını duyurdu' başlıklı haberi okumak için tıklayınız.

Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER