Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Vurdumduymazlık bazen güzeldir

Mehmet Göktaş Analiz Etti...

“Ben halimden memnunum doktor bey, benim bir şikayetim yok, evdekilerin zorlamasıyla geldim buraya” dedi adam kulak burun boğazcıya ve başladı anlatmaya;

“Tamam, kulağım biraz yavaş duyuyor ama şikayetçi değilim. En başta evdekilerin beni çekiştirmelerini, aleyhimdeki konuşmalarını, lüzumsuz dedikodularını duymuyorum. Benim için büyük bir mutluluk oluyor bunlar...” dedi. Sonra tebessümle; “tabi bu arada lüzumsuz siparişlerini de duymuyorum” diye ekledi.

İyi düşünürseniz her şeye kulak vermemek, bir çok şeye ilgisiz kalmak, aldırış etmemek gerçekten akıllılıktır ve dolayısıyla büyük bir mutluluktur. Tabi bunların başında bizi ilgilendirmeyen şeyler gelmektedir.

Fakat bu şekilde mutlu olmak için illa ki sağır olmaya gerek yok, kulağımızda bir arıza olmadığı halde vurdumduymazlık da aynı işi görür.

Bazılarımız her şeyden haberdar olmayı, hiç bir şeyi kaçırmamayı, güzergâhtaki her şeyi atlamaksızın hafızaya kaydetmeyi, kapsam alanındaki bütün sesleri stoklamayı bir gözü açıklık, bir başarı zannederler ama bu çok büyük bir yanılgıdır.

Hakaret olmasın ama böyle birisi demek, çokça şahit olduğumuz, belediye zabıtalarının el koyup zoraki boşalttığı Çöp Evler var ya, öyle bir şey olmak gibidir.

Her şeye ısrarla kulak vermek başka bir takım hastalıkların da habercisidir. Duyduğu her şeyi başkalarına aktarmak bir Müslümanın şahsiyetini yok eder.

Daha da önemlisi, kendisini hep bu şekilde bir şeyler duymaya kaptıran kişi toplumsal tahrik ve kışkırtmalarda kullanılmaya en müsait malzeme olduğunu unutmamalıdır.

Gelin, tavsiye ettiğimiz bu vurdumduymazlığın yanına bir de soğukkanlılık ekleyelim, inanın tadından yenmez olur. Ben şahsen böylelerine hayranım. Hemen gaza gelmezler, dolayısıyla yanlış karar vermezler, başkalarını yanlışa sürüklemezler, sizin anlayacağınız kolay kolay oyuna gelmezler.

Dikkat ederseniz son zamanlarda insanımızın sinir uçlarına dokunmak suretiyle galeyana getirmek, fesada sürüklemek için nelerin yapıldığını ibretle izliyoruz.

Her zaman iyi değildir ama böylesi durumlar için birazcık olsun vurdumduymazlık için ha gayret!


Haber Kaynak : Doğru Haber


Anahtar Kelimeler: Vurdumduymazlık bazen güzeldir

HABERLER