YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Venezuela'da 23 darbeci daha yakalandı

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez 3 Mayıs'tan bu yana deniz yoluyla gelen 23 teröristi yakaladıklarını açıkladı.

Venezuela İletişim, Turizm ve Kültürden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez, 3 Mayıs'tan bu yana ülkeye silahlı eylem ve darbe yapmak amacıyla gelen 23 kişinin yakalandığını açıkladı.

Rodriguez, düzenlediği basın toplantısında, ülkeye sızmaya çalışırken yakalananların operasyonu yalnız yapmadığını, bu kişileri dışarıdan ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, içeriden muhalif lider Juan Guaido öncülüğündeki sağ kesimin desteklediğini öne sürdü.

Rodriguez, "3 Mayıs'tan bu yana ülkeye deniz yoluyla gelen 23 teröristi yakaladık." ifadesini kullandı.

"Amacımız Maduro'yu öldürmekti sanırım"

Rodriguez, yakalananlardan ABD'li eski asker Erin Barry'nin sorgu sırasında çekilen videosunu izletti.

Barry, sorgu sırasında amacının sorulması üzerine, "Belirli görevleri tamamlamak ve sanırım (Devlet Başkanı Nicolas) Maduro'yu öldürmek" şeklinde cevap veriyor.

Rodriguez'in gösterdiği diğer bir sorgu videosunda Barry, "Hedefimiz, Askeri Karşı İstihbarat Merkezi, Bolivarcı Ulusal İstihbarat Servisi, (Devlet Başkanlığı Sarayı) Miraflores ve havaalanı kontrol kulesi" ifadesini kullanıyor.

Ülkesine karşı hazırlanan operasyonun arkasında ABD ve Guaido'nun olduğunu vurgulayan Rodriguez, ABD'nin Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) üzerinden Kolombiya'daki uyuşturucu kaçakçılarıyla operasyonu planladığını ileri sürdü.

Ne olmuştu?

Venezuela'da 3 Mayıs'ta güvenlik güçleri, ülkeye deniz yoluyla girmeye çalışanlara karşı operasyon başlatmış, 8 kişi öldürülmüştü.

Haber Kaynak : Yeni Şafak


Anahtar Kelimeler: Venezuela' darbeci yakalandı

HABERLER