Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


TRUMP'IN ‘'FAVORİ' DİKTATÖRÜ’ SİSİ HAREKETE GEÇTİ… GENERAL SAMİ ANAN TUTUKLANDI

Kendisine bağlı birliklerin Sisi karşıtı protestolarda halkı koruma yemini ettiği eski Genelkurmay Başkanı Korgeneral Sami Anan, Sisi güçleri tarafından tutuklandı.

Mısır'da Sisi karşıtı gösteriler sürerken, Abdulfettah Es-Sisi destekçileri, ordu içerisinden bir darbe girişimini engellemek için adım attı. Bu kapsamda tutuklamalar gerçekleştirilirken, Sisi'ye karşı sokağa çıkan halkı koruyacağını belirten Mısır Subay Cephesi'nin bağlı olduğu eski Genelkurmay Başkanı Korgeneral Sami Anan, Sisi güçleri tarafından tutuklandı.

Kahire Üniversitesi öğretim görevlisi Hazm Hosny de tutuklananlar arasında.

Al-Khaleej Online'ın haberine göre tutuklama haberlerini Anan'ın eski sözcüsü Dr. Mahmoud Refaat duyurdu ve ordu içerisinde bir isyanı önlemek için Sisi rejiminin "çılgınca" bir tutuklama kampanyası gerçekleştirdiğini söyledi.Dr. Mahmoud Refaat

SAMİ ANAN: ARTIK YETER

Sami Anan, 18 Eylül'de Twitter hesabından "Mısır halkı ve ordusu mevcut durumdan dah aiyisini hak ediyor" diyerek "Yeter Sisi" etiketini paylaştı.

SAMİ ANAN'A BAĞLI SUBAYLAR HALKA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Sami Anan'a sadık kaldığını söyleyen Mısır Subay Cephesi, Facebook üzerinden yaptığı açıklamayla göstericileri koruyacağını söylemişti.Sami Anan

Sami Anan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sisi'ye karşı aday olmuş ancak 23 Ocak 2018'de adaylığını duyurmasından kısa bir süre sonra da tutuklanmıştı.

Rusya'da hava savunma akademisinde askeri eğitim alan Sami Anan, Muhammed Mursi kendisini görevden alıp danışman yapana kadar (2005-2012) Mısır Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı görevini yürüttü. Anan, Mursi karşıtı gösteriler başladığında danışmanlıktan istifa etti.


Haber Kaynak : Doğru Haber


HABERLER