Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


TRUMP, İKİNCİ SKANDALA DA İMAZA ATTI...HADSİZLİK YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi Türkiye’ye tehditler içeren ikinci bir mektup gönderdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay gönderdiği küstah ve diplomasiye hiçbir şekilde uymayan mektubuyla terbiye sınırlarını aşan ve hadsizlik yapan ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup daha gönderdiği ortaya çıktı. Tam da Erdoğan’ın ABD ziyareti arefesinde gönderilen mektupta yine tehditler ve maksadını aşan ifadeler yer alıyor!

TAM DA ABD ZİYARETİ ÖNCESİ…

ABD Başkanı Trump, Ekim ayında göndermiş olduğu mektupla eşi benzeri görülmemiş bir diplomatik skandala ve büyük bir terbiyesizliğe imza atmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ithafen yazılan mektuptaki ifadeler adeta bir “kahvehane üslubunu” yansıtırken, iki ülke arasında da gerilime neden olmuştu. Londra merkezli Middle East Eye isimli internet sitesine göre, aradan bir ay bile geçmeden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretine günler kala yeni bir mektup daha gönderildi. Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği ikinci mektupta S-400’ler dolayısıyla yaptırım uygulanabileceğini dile getirdiği iddia edildi.

TALEP GÖRÜNÜMLÜ TEHDİTLER!

Mıddle East Eye’ın haberinde görüşlerine yer verilen Türk yetkililere göre, ilk mektubun aksine bu mektupta diplomatik dile riayet edildi. Habere göre, Trump’ın mektubu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın aracılığıyla geçen Pazartesi günü iletildi. İddiaya konu olan mektupta, S-400’ler konusunun yanı sıra ABD’li yetkililerin sistemin durumunu düzenli olarak kontrol etmesi için Ankara’nın izin vermesi ve Rus silahlarını kullanmama sözü vermesi gibi talep görünümlü üstü örtülü tehditler de yer aldı. Mektupta ayrıca, Türkiye’nin S-400 sistemini aktive etmemesi durumunda, ABD’nin F-35 savaş uçakları programına tekrar dahil edeceğinin sözünü verdiği belirtildi.


Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER