Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Tovima: Erdoğan, Avrupalı liderlere meydan okuyor

Yunan Tovima gazetesinde yayımlanan bir analiz haberde, “Erdoğan'ın Türkiye'si başka bir ülke. ‘Sultan’ uzun zamandan beri Avrupa perspektifinden vazgeçerken, artık Avrupalı liderlere doğrudan meydan okumak ve onları tehdit etmekt

Yunan Tovima gazetesinde yayımlanan bir analiz haberde, “Erdoğan'ın Türkiye'si başka bir ülke. ‘Sultan' uzun zamandan beri Avrupa perspektifinden vazgeçerken, artık Avrupalı liderlere doğrudan meydan okumak ve onları tehdit etmekte tereddüt etmiyor” deniliyor.

Tovima gazetesinde, “Erdoğan'ı kim dizginleyecek?” başlıklı yayımlanan analiz haber şöyle:

Komşu hakkında şu ana kadar bildiğimizi veya bildiğimizi düşündüğümüzü unutalım.

Yunan dış politikasının zaman içinde dayandığı veriler kesin ve geri dönülmez bir şekilde değişti.

Erdoğan'ın Türkiye'si başka bir ülke. ‘Sultan' uzun zamandan beri Avrupa perspektifinden vazgeçerken, artık Avrupalı liderlere doğrudan meydan okumak ve onları tehdit etmekte tereddüt etmiyor.

Neo-Osmanlı vizyonlarından ve harika fikirlerden esinlenerek, Batı'ya ve uluslararası hukuka meydan okuyor ve gözünü diğer insanların yollarına dikti.

Ne pahasına olursa olsun, ülkesini dünya sahnesinde Müslüman bir güç yapmaya çalıştığı açıktır.

Sürekli olarak yeni askeri cepheler açan Türkiye, istikrarsızlaştırıcı hareket etmeye devam ediyor ve müttefiklerinin tükenmesine bile kayıtsız kalıyor.

Aslında, Beyaz Saray'da yaklaşan nöbet değişimi göz önüne alındığında, Türk provokasyonlarının artacağı neredeyse kesindir.

Bu gerçeklik karşısında Yunanistan'dan cevaplar bulması ve açık ve tartışılmaz kırmızı çizgiler koyması isteniyor.

Aynı zamanda uluslararası toplum da durumun çıkmaza girdiğini anlamalı. Türk iddiasına son bir fren uygulayacak önemli ve kararlı eylemlerin tereddütleri, aksaklıkları ve ertelenmeleri ölümcül olabilir.
Ve o zaman sonuçlar, sadece Yunanistan'ı ilgilendirmez.

Kaynak: timeturk.com
HABERLER