Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Terör Prof’u

Terör örgütlerini ziyaretinden sonra terör sevici profesör, sözde bilim adına yapmış olduğu çalışmaları, bölgede bulunan terör örgütlerini meşru kılarak tamamladı.

Türkiye’ye yönelik iftira dolu raporu hazırlayan Prof. Dr. Amy Austin Holmes, geçtiğimiz yıllarda Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütleri YPG ve PYD’ye yönelik bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Holmes raporunda, “Öncelikle Suriye’deki araştırmam, Kürt önderliğindeki Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) yöneliktir. Bu örgütler Amerika tarafından bölgede koruma altına alınmıştır. İstikrar ve huzur SDF, SDG ve Amerika tarafından yürütülmüştür. Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Suriye’de meşru siyaseti olan tek silahlı gruptur” ifadelerine yer verdi.

ABD Merkezli Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu’ndan Türkiye’ye karşı, skandalların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan skandal raporda Ayasofya Camii ve Türk vatandaşları hedef alırken, yeni yayımlanan raporda ise Türkiye, Ermeni ve diğer azınlıklara karşı işgalci, savaş suçlusu ve soykırımcı olarak gösterildi. Rapor, Harward Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Amy Austin Holmes tarafından hazırlandı.

SURİYE’DE TERÖR ÖRGÜTLERİ HUZURU SAĞLIYORMUŞ

AMERİKA’NIN Suriye’deki mücadelesi haklı ve tarihsel bir başarıya sahip, bununla gurur duyulmalı” diye sözlerine başlayan, Amerika Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu gözlemcisi ve Horward Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr. Amy Austin Holmes, “Öncelikle Suriye’deki araştırmam, Kürt önderliğindeki Suriye Demokratik Güçleri  (SDG)’ye yöneliktir. SDG, bölgedeki tüm yerli halkların temsil edildiği etnik bir güce sahiptir. Ayrıca bölgede bulunan Suriye Demokratik Kuvvetleri (SDF) ise beş yıldan fazla süredir, Amerika Birleşik Devletleri tarafından eğitilmiştir. Bu örgütler Amerika tarafından bölgede koruma altına alınmıştır. İstikrar ve huzur SDF, SDG ve Amerika tarafından yürütülmüştür. Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Suriye’de meşru siyaseti olan tek silahlı gruptur. Bölgenin istikrarı için Türkiye’nin kontrol altında tuttuğu, alanları bırakarak geri çekilmesi gerekir” dedi.

PROF. HOLMES’TEN TERÖR GRUPLARINA AÇIK DESTEK

SURİYE’NİN Kuzeyi’ne ülkemizin yapmış olduğu operasyonları raporunda işgal ve soykırım olarak niteleyen, Amy Austin Holmes, “Tarih 2019 Ekim ayını gösterirken, Türk ordusu Kuzey Suriye’ye bir saldırı başlattı. Türkiye tarafından başlatılan saldırılar sonucu, yüz binlerce sivil yerlerinden edildi. Bölgede, Türkiye çok fazla savaş suçları işledi. 20 Ocak 2018’de Türkiye’nin, Afrin’e yaptığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’sonucu, Aleviler, çeşitli Hıristiyan topluluğunun üyeleri, Ermeniler, Süryaniler, Keldaniler ve Protestan Hıristiyanlardan oluşan yüz binlerce insan zorla yerlerinden edildi. Bu harekât, 19’uncu yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun başlattığı etnik temizliğin devamıdır.  24 Nisan 1915 – 1917 yıllarında Ermenilere karşı yapılan soykırım haritası ve 20 Ocak 2018’de Türk askeri tarafından işgale uğrayan bölgelerin haritası neredeyse aynı bölgelerdir. Bu da savaşın başlamasıyla Türkiye’nin Suriye’deki, Ermeni soykırımının en ölümcül ikinci bölgesi olmuştur”  ifadelerini kullandı.

RAPOR: “TÜRKİYE BÖLGEDE SAVAŞ SUÇU İŞLEMİŞTİR”

Şam’da bulunan Ermeni Büyükelçiliği’nin paylaştığı sözde verileri raporlayan Austin Holmes, raporda şu ifadeleri kullandı: “Ermeni soykırımının Suriye’deki ikinci ve en ölümcül bölgesi Türkiye’nin kontrolü altında bulunuyor. 1916’da Osmanlı tarafında Resul-Ayn’da tahmini olarak, 65.000 bin Ermeni öldürüldü. Bu kasaba şimdi, Türkiye ve milislerinin kontrolü altındadır. Ayrıca Khabur bölgesine sadece birkaç mil uzaklıkta 35 Süryani köyü var. Bu bölgelerde Türkiye ve milislerinin kontrolü altındadır. 19 Ekim ateşkes anlaşmasını açıklayan Beyaz Saray, Türkiye’nin bölgede ateşkese uyduğunu belirtse de Türkiye anlaşma şartlarını ihlal etmiştir. Öte yandan bölgede Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından toplanan Yezidiler, İslam dinine dönmeleri için zorlanmıştır. Ayrıca, Türk kuvvetleri tarafından ibadethaneleri yok edilmiştir. Türkiye bölgede savaş suçu işlemiştir.”

SİYONİST PROFESÖR BAKIN KİM?

Türkiye’ye yönelik iftira dolu raporu hazırlayan Harward Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr. Amy Austin Holmes, geçtiğimiz yıllarda Suriye’nin kuzeyine bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Bu ziyaretler ABD’nin bölgede desteklediği terör örgütü YPG, YPJ ve PYD gruplarına oldu. Terör örgütlerini ziyaretinden sonra sözde profesör, bilim adına yapmış olduğu çalışmaları, bölgede bulunan terör örgütlerini meşru kılarak tamamladı. Türkiye aleyhinde Suriye’de terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonlara işgal diyerek, 1915 olaylarına atıf yaptı. Holmes raporunda, Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları Ermeni katliamının devamı olarak nitelendiriyor. Siyonist zihniyetin hazırladığı raporda terör örgütlerini meşru gösterirken, Türkiye’yi ise, işgalci, savaş suçlusu ve soykırımcı olarak göstermeye çalışıldı.


Haber Kaynak : Milli Gazete


Anahtar Kelimeler: Terör

HABERLER