Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Suudi Arabistan'dan normalleşme şartı

Körfez ülkeleri siyonist işgalcilerle normalleşme sürecini sürdürürken Suudi Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan, 1967 sınırlarına dayalı bir Filistin devleti kurabilirsek bölgede normalleşme sağlanır dedi.

Suudi Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan, siyonist rejim Başbakanı Bünyamin Netanyahu'nun açıklamalarına cevap verdi.

Netenyahu Suudi Arabistan ile  ilişkilerin yakında normalleşeceğini  ve Tel Aviv'den Mekke'ye doğrudan uçuşların başlayacağını söylemişti.

Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan bin Abdullah El Suud, CNN kanalına konu ile ilgili ropörtaj verdi.

Siyonist rejim başbakanının "Yakında Tel Aviv'den Mekke'ye uçuşlar başlayacak" sözleri için "Bunu kabul etmedik ama dediğim gibi, İsrail ve Filistin konusunda ilerleme kaydedersek, Suudi Arabistan her inançtan İsrail vatandaşlarını ağırlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bölgenin normalleşmesi ile ilgili bir Filistin devleti kurulması gerektiğini belirten bakan şunları kaydetti:

"Bunun (normalleşmenin) yakın olup olmadığını bilmiyorum, çünkü büyük ölçüde barış sürecindeki ilerlemeye bağlı. Tabi ki masada ilişkileri normalleştirmek için 2002'den beri önerilen ve Arap Barış Planı olarak adlandırılan bir anlaşma var, daha önce 1982'de ilk inisiyatif Suudi Arabistan'da oldu; Filistin sorununun adil çözümü karşılığında İsrail ile ilişkilerin tamamen normalleşmesi olasılığını yükselten bir girişim. 1967 sınırlarına dayalı bir Filistin devleti kurabilirsek, bu Filistinlilere saygınlık ve haklarını verecektir." 
Anahtar Kelimeler: Suudi Arabistan' normalleşme şartı

HABERLER