Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


SURİYELİ BEYAZ BARETLİLER GRUBUNUN KURUCUSU İSTANBUL’DA ÖLÜ BULUNDU

Suriye’de ‘Beyaz Baretliler’ olarak adlandırılan grubun kurucusu İngiliz James Gustaf Edward Le Mesurier, İstanbul’da ölü bulundu.

Suriye’de ‘Beyaz Baretliler’ olarak adlandırılan grubun kurucusu İngiliz James Gustaf Edward Le Mesurier, İstanbul’da ölü bulundu.

DHA’nın haberine göre, sabah saatlerinde polise Tophane’deki Kılıç Ali Paşa Cami yakınlarında yerde hareketsiz yatan bir kişi olduğu ihbarı yapıldı.

DHA, yapılan ilk incelemelerde, cesedin yüzünde kesici alet yarası, elleri ve ayaklarının ise kırık olduğunu tespit etti.

48 yaşındaki Le Mesurier'in şüpheli ölümü, polis kayıtlarına 'yüksekten düşme' olarak geçti.

DHA, İngiliz eski istihbarat memuru olduğunu söylediği Le Mesurier'in eşinin ilk ifadesinde saat 04.00 sıralarında uyku ilacı aldıklarını, kapının çalınması üzerine uyandığını ve eşinin cesedini çevredekilerin uyarısı üzerine gördüğünü aktardığını bildirdi.

İstanbul Valiliği, Le Mesurier'in ölümüyle ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatıldığını açıkladı.

Beyaz Baretliler kim?

Suriye Sivil Savunması, ya da daha çok bilinen isimleriyle Beyaz Baretliler yaklaşık 3 bin gönüllüden oluşan bir arama-kurtarma ağı.

Bu grup, özellikle Suriye hükümetinin kimyasal saldırı kullandığı yönündeki iddiaları dünyanın gündemine taşımakla biliniyor.

Grup, kuruldukları 2013'ten bu yana yaklaşık 62 bin kişinin hayatını kurtardıklarını ve 141 gönüllülerinin ise arama-kurtarma çalışmalarında yaşamını yitirdiğini söylüyor.


Haber Kaynak : BBC Türkce


HABERLER