Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


SON DAKİKA… MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARINA DOLAR’IN İLK TEPKİSİ

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 14'e düşürmesinin ardından kısa süreli yükseliş yaşayan dolar kuru 5,76 seviyesinin üzerine çıktı. Daha sonra yumuşayan kur, şu sıralar 5,74'ten işlem görüyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı öncesinde 5.7450 civarında bulunan kur, faiz kararı ardından yukarı yönlü hareket etti ve 5.76 seviyesinin üzerine çıktı. Kurr saat 14.14 itibariyle 5.74 seviyesinden işlem görüyor.

KISA SÜRELİ YÜKSELİŞ YAŞADI

Dolar kuru yeni güne 5,75 seviyesinden başlamıştı. Merkez Bankası faiz kararı öncesi 5,74 seviyesinde bulunan kur, Merkez'in faizi yüzde 16,50'den yüzde 14'e düşürmesiyle kısa süreli bir yükselişe geçti. 5,76 seviyesinin üzerini gören dolar, daha sonra gevşedi. Kur şu sıralar 5,74 seviyesinden işlem görüyor.

DOLARDA 5,80 DİRENÇ KONUMUNDA

AA Finans'ın TCMB'nin Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin anketine katılan ekonomistler, politika faizinde 100 baz puan indirim bekliyordu. Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 5,72 ve 5,65 seviyelerinin destek konumunda olduğunu, 5,80'in ise direnç olarak izleneceğini kaydetti.

Kaynak: sondakika.com
HABERLER