YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


SON DAKİKA! KOALİSYON GÜÇLRİ MÜNBİÇ’TEN ÇEKİLDİ

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Münbiç'ten çekildi. DEAŞ karşıtı koalisyonun Sözcüsü Caggins "Koalisyon güçleri Suriye'nin kuzeydoğusundan bilinçli çekilme faaliyeti yürütüyor.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü, koalisyon güçlerinin Münbiç'ten çekildiğini duyurdu.

Sözcü Albay Myles B. Caggins, koalisyon güçlerinin Suriye'nin Münbiç kentinden çekildiğini duyurdu.

Sözcü Caggins, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koalisyon güçleri Suriye'nin kuzeydoğusundan bilinçli çekilme faaliyeti yürütüyor. Münbiç'ten çıktık." ifadelerini kullandı.

RUSYA'DAN DA MÜNBİÇ AÇIKLAMASI

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan da Münbiç'le ilgili önemli açıklama gelmişti. Bakanlıktan bugün "Suriye hükümet güçleri, Menbiç ve yakınındaki yerleşim birimlerinin tamamında kontrolü sağladı" açıklamasını yapmıştı. Bakanlık ayrıca Rus askerlerinin Kuzey Suriye'de Türk ve Suriye ordusu arasındaki bölgede devriye görevi icra ettiğini duyurmuştu. 

MSB: MÜNBİÇ'TE EN AZ 15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi sonucu bir askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığını açıklamıştı. Bakanlık'tan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristler tarafından Münbiç'ten yapılan havan ve topçu ateşi sonucunda bir askerin şehit düştüğü, 8 askerin de yaralandığı bildirilmişti.

Açıklamada, şunlar kaydedilmişti: "Ateş açılan bölgedeki hedefler tespit edilerek anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

Kaynak: https://www.karar.com/guncel-haberler/son-dakika-koalisyon-gucleri-munbicten-cekildi-1353916HABERLER