Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Sokağa Çıkma Yasağı ve Seyahat Yasağı Açıklaması Geldi (Yasaklar Yeniden mi Gelecek?)

Son günlerde tedbirlere, kurallara, sosyal mesafeye, maske kuralına yeterince uyulmaması nedeniyle corona vaka sayısında artış meydana geldi.

Sokağa çıkma yasağı açıklaması geldi: Bölgesel yasaklar gündemde.

Son günlerde tedbirlere, kurallara, sosyal mesafeye, maske kuralına yeterince uyulmaması nedeniyle corona vaka sayısında artış meydana geldi. Birçok bölgede yaşanan yoğunluk nedeniyle vakaların artması sonrası yeni önlemler gündeme geldi. 

RİSKLİ BÖLGELERDE YASAKLAR GELEBİLİR

Salgının seyrine bakılacak. İl, İlçe, Köy ve Mahallelerde salgının son durumuna bakılacak ve yayılma hızı, yoğunluk ile diğer etmenler göz önüne alınarak yeni kısıtlamalar gündeme gelecek. 

Yoğunluğun çok olduğu yerlerde sokağa çıkma yasağı getirilecek. 

Özellikle vaka sayısının artışa geçtiği Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Martin ve Batman şehirleri başta olmak üzere vakaların çok olduğu , sosyal izolasyonun sağlanmadığı il , ilçe ve bölgelerde sokağa çıkma yasağı gündeme gelecek. 

SEYAHAT KISITLAMASI

Yapılan açıklamada vakaların çok olduğu illerde ilçeler arası geçişlerin de durdurulacağı , hafta sonları sokağa çıkma yasağı getirileceğine yer verildi. 

İçişleri tarafından 81 şehrin valiliğine bir ek genelge gönderildi ve genelge ile denetimlerin arttırılması, hareketliliğin çok olduğu bölgelerde ek tedbirlerin alınması, önlemlerin sıkılaştırması istendi. 


Haber Kaynak : Her Taraf


HABERLER