Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Sırp katil Kovid-19'dan öldü! Şimdi hesap vakti

Bosna Hersek'teki, Müslümanlara karşı işlediği suçlardan dolayı ün kazanan Bosnalı Sırplardan eski Lahey mahkumu Momcilo Krajisnik, kovid-19'dan öldü. Momcilo Krajisnik, 75 yaşında Banja Luka'da öldü.

Momcilo Krajisnik, Bosnalı Müslümanları yok etmeye çalışanlar arasındaydı. Krajisnik, Bosna Ulusal Meclisi, Sırp Cumhuriyeti tarafının ilk başkanı ve Bosna Cumhurbaşkanlığı’nın ilk Sırp üyesiydi.

Krajisnik, 17 Mart 2009 tarihinde Lahey Mahkemesi tarafından Bosna savaşı sırasında işlenen suçlardan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve cezasının üçte ikisini çektikten sonra 2013 yılında serbest bırakıldı.

Krajisnik, Müslüman karşıtı olarak biliniyordu ve açıkça etnik temizlik çağrısında bulunduğu Bosna savaş zamanındaki nefret söyleminin bir kısmı hala zihinlerde sabit duruyor.

“MÜSLÜMANLAR KOMÜNİSTİ DİNSİZDİR”

8 Ocak 1993’te Bijeljina’da düzenlenen savaşın 24. oturumunda, Sırp Cumhuriyeti (Republika Sırpska) Meclisi, tam olarak savaş suçlusu Momcilo Krajisnik tarafından formüle edilen “Müslümanlar” konusunda bir duruş sergileyen yedi maddelik bir bildirge kabul etti. Bildirgede, şu ifadelere yer veriliyordu: “Meclis, Müslümanların komünist bir oluşum olduğu ve Türk yönelimli dini bir grubu temsil ettiklerini kabul etti. Onlar dinsizdir, halk olmayan bir halktır, yani millet olmak isteyen ve millet için tartışması olmayan bir halktır.”

“ONLARLA BİRLİKTE OLMAK İSTEMİYORUZ”

17 Eylül 1995’te Meclis’in 56. oturumunda Momcilo Krajisnik şunları söyledi: “Bu cumhuriyetin görevi ve ilk stratejik hedefi bizim için Müslümanlardan ve Hırvatlardan ayrılmaktır.

Müslümanlar ve Hırvatlar ile kalmak istemiyoruz. Yalnız bir sorun var: Şimdi insanları nereye kovacağız, şunu söyleyelim: onları şurada burada, bu şekilde ve bu şekilde kovacağız.”


Haber Kaynak : Milat Gazetesi


Anahtar Kelimeler: katil Kovid-' ! Şimdi hesap vakti

HABERLER