Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Şeyh İkrime Sabri: "Büyük Şafak yürüyüşlerine katılım vaciptir"

​Siyonist işgalciler tarafından Aksa Camii'nden uzaklaştırılmaya zorlanan Şeyh İkrime Sabri "Büyük Şafak" yürüyüşlerine katılmanın vacip olduğunu söyledi.

Aksa Camii vaizi ve Kudüs'teki İslam Yüksek Kurulu Başkanı Şeyh İkrime Sabri, El-Aksa Camii'ne ulaşabilecek her vatandaşın, gelecek cuma gününden başlayan Büyük Şafak yürüyüşlerine katılmasının vacip olduğunu ilan etti. 

Şeyh İkrime, Mescid-i Aksa'yı Yahudileştirmeden korumak ve Batı Şeria'nın ilhakı projesinin reddedilmesi için bunun gerekli olduğunu söyledi.

Şeyh Sabri, özellikle eski kent sakinleri olmak üzere tüm Kudüslülerin Aksa'yı korumak ve imar etme vucubiyetine uymak için bu konuda daha duyarlı olunması gerektiğini vurguladı. 

El-Aksa Hatibi, camide Müslüman sayısındaki artışın Mescid-i Aksa'ya daha fazla güç verdiği ve işgalcileri sağcı hükümetin de desteğiyle terörist planlarına ulaşmak için yaptıkları saldırılarından, tekrarlanan ihlallerden ve bitmeyen tamahkârlıklarından geri adım atmaya zorladığını ifade etti.  

Şeyh Sabri, işgalin herhangi bir güvenlik meselesini bahane ederek Mescid-i Aksa Camii'ne gelişleri engellemek için eski şehrin kapılarının kapatmaya dair tüm fırsatları kolladığını da sözlerine ekledi.  

Aktivistler, önümüzdeki cuma günü El-Aksa Camii ve Batı Şeria camilerinde Büyük Şafak kampanyası kapsamında kılınacak sabah namazlarına yoğun bir şekilde katılma çağrısında bulunmuşlardı.

Mukaddesatlara destek ve Batı Şeria'nın ilhakından yüz çevirmek için düzenlenecek protesto kampanyasının adı "Batı Şeria Mescitlerinde Büyük Sabahın Dönüşü" şeklinde belirlenmişti.

Büyük Şafak Yürüyüşleri, tüm Filistin şehirlerine yayılmış ve kutsal yerlere bağlılığı vurgulamak, işgali ve Yahudileştirmeyi de reddeden diğer İslami ülkelerin başkentlerine de ulaşmıştı.


Haber Kaynak : Doğru Haber


HABERLER