Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Sapkınların hedefinde çocuklar var!

Türlü oyun ve hilelerle evlerimize kadar girmeye çalışan sapkınlar, şimdi de minik zihinleri hedef alıyor. Sinema ve animasyon filmlerle sapkınlık propagandası yapmak istiyorlar. RTÜK ve ve Kültür Bakaanlığı açıklamada bulundu.

Netflix ve Hollywood'un eşcinsellik propagandası tüm dünya tarafından endişe ile izleniyor. Ahlak karşıtı yayınlarıyla sık sık gündeme gelen film platformları, dayattıkları sapkın yaşam biçimiyle yüzlerce çocuğun ruh sağlığını bozuyor.

Çocuklara özel ahlaksız dizi!

Milyarlarca dolarlık bütçelerle desteklenen bu tür yapımların ana hedefinde çocuklar ve ahlaksız ideolojilere karşı çıkan ebeveynler var. Netflix'in çocuklar üzerinde ahlak bozan bir skandalı da Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizisi oldu. Dinozorların insanları yediği sahneleri göstermiyor olsa da son sezonda yaşanılan arkadaşlıklar başka seviyeye çıkarılıp aynı cinsiyetteki karakterler arasında sapkınlıklara yer veriliyor. 5. Sezon 18. Bölüm ise çocuklara açık bir şekilde ahlaksız sahneler gösteriliyor.

Kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı

Steven Spielberg ve Michael Crichton'ın dijital çocuk dizisi, yayınlanan 5. sezonu ile büyük eleştiri topladı. ABD yapımı animasyon, bilimkurgu, aksiyon-macera türündeki çocuk dizisinde +18 sahnelere yer verilmesi tepki çekti. Yenişafak'ın haberine göre, Netflix, konuya dair henüz bir açıklama yapmazken, Jurassic World Kretase Kampı 5. sezonu ile sosyal medyada da yankı uyandırdı.

RTÜK inceleme başlattı

RTÜK, Netflix'te çocuk filmleri kategorisinde yer alan ve eşcinsel çocuk karakterlerin olduğu Jurassic World Kretase Kampı dizisine inceleme başlattı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebilecek, değerlerimizi hiçe sayan içeriklere müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Gelen tepkiler üzerine 'Lightyear' filmi birçok ülkeden kaldırıldı

İçinde eşcinsel karakter barından "Lightyear" isimli çocukları hedef alan animasyon filmi, Türkiye'de yasaklandı. Daha önce 2 Eylül'de Türkiye'de gösterime gireceği ilan edilen filmle ilgili yapılan şikayetlerden birine CİMER'den gönderilen yanıt sosyal medyada paylaşıldı. CİMER, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinin incelemesi sonucunda filmin ticari dolaşımı ve gösteriminin uygun bulunmadığı belirtildi. Lightyear isimli çocuk filmi Endonezya, Malezya, Kuveyt, Arabistan ve Çin'de de yasaklanmıştı.Anahtar Kelimeler: Sapkınların hedefinde çocuklar !

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER