YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Saadet Partisi'nden Ragıp Zarakolu'nun olay Erdoğan yazısına tepki

Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Evrensel yazarı Ragıp Zarakolu'nun “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazısında, Adnan Menderes üzerinden Erdoğan'ı hedef almasına tepki gösterdi.

Evrensel gazetesi yazarı Ragıp Zarakolu, Artıgerçek sitesinde de paylaşılan “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazısında darbe sonucu idam edilen Eski Başbakanlardan Adnan Menderes ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kıyasladı. 

Ragıp Zarakolu'nun Erdoğan'a darbe ve idam tehdidinde bulunması büyük tepki çekti. 

ERDOĞAN'A YÖNELİK BU ÇİRKİN YAZIYI KINIYORUM

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, sosyal medya hesabından söz konusu yazıya tepki gösterdi. Karaduman, "Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a yönelik bu çirkin yazıyı en ağır şekilde kınıyorum. Hangi partiye mensup olursak olalım pozisyonlarımıza bakmadan, millet iradesine saygı duymanın ve ortak yaşamın asgari koşulu olarak bu tür zihniyetleri reddetmeliyiz." dedi.

Abdulkadir KARADUMAN@akadirkaraduman

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a yönelik bu çirkin yazıyı en ağır şekilde kınıyorum.

Hangi partiye mensup olursak olalım pozisyonlarımıza bakmadan, millet iradesine saygı duymanın ve ortak yaşamın asgari koşulu olarak bu tür zihniyetleri reddetmeliyiz.

 

798

11:54 - 5 May 2020

 

 

RAGIP ZARAKOLU: HAYATIM DARBELERE KARŞI İLE MÜCADELE İLE GEÇTİ

Ragıp Zarakolu, kendisinin darbecilikle suçlamasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Darbe karşıtı bir yazının bu kadar ters yorumlanması, anlaşılır bir şey değil. Cumhurbaşkanılığı sözcülerinin yazıyı yeterince okumadıkları anlaşılıyor. Hayatım darbelere, darbeci eğilimlere karşı mücadele ile geçti." ifadelerini kullandı.

Ragıp Zarakolu'nun Erdoğan yazısına suç duyurusu

Haber Kaynak : Milli Gazete