Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Rusya ve İran'dan kritik hamle: Petrol ve gazda swap anlaşması...

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, İran ile petrol ve doğal gazda swap anlaşması yapmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Batı'nın yaptırım uyguladığı Rusya ve İran'dan dikkat çeken hamle geliyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, İran ile petrol ve doğal gazda swap anlaşması yapmaya hazırlandıklarını açıkladı.

AB'nin Rus petrolüne yönelik tavan fiyat uygulamasına yanıt vereceklerini anlatan Novak, “Önce resmi belgeleri görmemiz lazım, hukuki boyutunu değerlendireceğiz. Ardından da nasıl bir adım atacağımıza karar vereceğiz.” dedi.

İran ile Rusya arasında petrol ve gazda swap anlaşması yapmayı planladıklarını belirten Novak, “Çalışmalar devam ediyor. Bakanlıklar ve şirketler arasındaki ilgili iş birliği sürüyor. İlk etapta yılda yaklaşık 5 milyon ton petrol ve 10 milyar metreküpe kadar da gazda swap anlaşması planlıyoruz” diye konuştu.

Novak, Türkiye ile Rusya arasındaki doğal gazda indirim konusunun ise alıcılarla tüketiciler arasındaki ticari bir konu olduğunu söyledi.Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER