Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


RAMAZAN BAYRAMI KORONADAN KURTULUŞTA OLSUN

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Bşk. Ahmet TAŞ'tan; BASIN AÇIKLAMASI

                                                                                                         

50 günden bu yana ülkemizde korona virüs dönemi devam ediyor. Daha ne kadar devam edeceğini bilemiyoruz; ama 1 Haziran’dan sonra belli alanlarda hayatın normalleşmeye başlayacağı Cumhurbaşkanı tarafından ilan edildi bile.

Korona virüsle mücadele döneminde mübarek Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı da korona şartlarına uyarak idrak edilmiş oldu. Belki de İslam tarihi boyunca bu şartlarda eda edilen ilk Ramazan ibadeti ve Bayramı dersek yanılmamış oluruz.

Gerek Korona virüsle mücadele ve bu sebeple oluşan muhtaçlıkla, gerekse Ramazan ibadeti ve bu ayda yapılan zekat ve fitre ibadetlerinin yerine getirilmesi çalışması sebebiyle valilikler, belediyeler ve kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Vefa Destek gruplarının çalışmaları gerekse sivil insani yardım kuruluşlarının çalışmaları milletimiz tarafından takdirle karşılandı, duaları alındı.

Bu konuda emek veren valilerimiz, kaymakamlarımız, belediyelerimiz ve onların mahiyetinde görev yapan Vefa destek elemanlarıyla sivil yardım kuruluşlarımızın yönetici ve elemanları ile hayırseverlerimizi hayırla yad ediyor, emeklerinize sağlık,  Allah hayırlarınızı kabul etsin diyoruz.

Tüm bu güzellikler yaşanıyor ve tebrik ediliyor iken zaman zaman yaşanan emniyet güçlerimiz ile halkımız arasında dövüşe, kavgaya, yaralanma ve ölüme sebep olan sürtüşmeleri, Diyanet'in talimatına rağmen camiyi açmayıp bakımsız, öksüz bırakan sorumsuz din görevlilerimizi ve Milli Eğitim'in programlarını takip etmeyip görevini yapmayan eğitimcilerimizi de halkımız unutmadı, görmezden gelmedi.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği olarak Kayseri halkımızın Ramazan Bayramını tebrik eder korona süreci ve Ramazan boyunca halkımıza hizmet edip mağduriyetlerin giderilmesi için büyük çabalar harcayan Vefa Destek grubu ve yardım kuruluşlarımızı tebrik ediyor, milletimizin korona sürecinden ibret alarak bir an önce kurtarılması için mülkün sahibi olan Cenâb-ı Hakk'a dua ediyoruz.                                                                                                               

                                                                                                                 

                                                                                                              


Haber Kaynak : Haber Duruş Haber Merkezi


HABERLER