Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


“Paşinyan, Moskova'nın affetmeyeceği bir hata yaptı!”

Dağlık Karabağ’da Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaları sayfalarına taşıyan Ukrayna haber portalı lb.ua, “Ermenistan Paşinyan hükümeti, Moskova’nın affetmeyeceği bir hata yaptı” dedi.

Dağlık Karabağ'da Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaları sayfalarına taşıyan Ukrayna haber portalı lb.ua, “Ermenistan Paşinyan hükümeti, Moskova'nın affetmeyeceği bir hata yaptı” dedi.

Gazeteci Aleksandr Demtşenko lb.ua'daki yazısında, “bu çatışmada Ermenistan'ın müttefiki yok” diyerek şu yorumda bulundu:

“Erivan başkanlık seçimleri öncesinde ABD için önemsiz. ... Ama Moskova'da da rahatsızlık var. ... Başbakan Paşinyan hükümeti Moskova'nın affetmeyeceği bir hata yaptı. ... Ermenistan başbakanı, Kremlin'den Kolektif Güvenlik Antlaşmasını Örgütü (KGAÖ) şartlarını uygulamasını [ve Ermenistan'ı desteklemesini], Bakü'ye karşı Erivan'ın yanında yer almasını istemişti. Rusya bunu reddedince Paşinyan, KGAÖ Genel Sekreteri Yuri Haçaturov'u hapse attı. ... Ve sadece birkaç gün önce başbakanın en büyük rakibi olan ve açıkça Rusya taraftarlığı yapan milyoner siyasetçi Gagik Zarukyan tutuklandı.”

Kaynak timeturk.com
HABERLER