Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Oligarşik imtiyaz bitecek: Baro ve odalara yeni düzenleme geliyor

Ankara Barosu’nun “zina ve eşcinsellik hutbesi” nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı hedef göstermesi dönüm noktası oldu.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantıda başta koronavirüs konusu olmak üzere gündemi ilgilenmdiren birçok konuda görüşlerini belirten Erdoğan, Ankara Barosu’nun “zina ve eşcinsellik hutbesi” nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı hedef göstermesi dönüm noktası olduğu belirten bir açıklamada bulundu.

İşte o açıklama...

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te neticelendirmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunduğunu, bunlardan birinin de barolar ve tabip odalarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili taslak olduğunu söyledi. Geçen günlerde Ankara Barosu’nun ve aynı zihniyetteki yapıların Diyanet İşleri Başkanı ile onun şahsında İslam’a yönelik fütursuz saldırılarına şahit olunduğunu dile getiren Erdoğan, “Sadece bu örnek dahi meslek kuruluşlarının seçim yöntemiyle ilgili düzenlemenin aciliyetini ve ehemmiyetini göstermiştir.

Daha önceki yıllarda bu konuda bir hazırlık yapmış ve belirli bir seviyeye getirmiştik. Bu çalışmayı derhal yeniden ele almalı varsa eksiklerini tamamlayıp en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız. Aynı şekilde yargı reformu strateji belgemizde yer alan taahhütlerimizden henüz kanunlaşmamış olanlarla ilgili hazırlıkları da hızlandırmalıyız” 

Kaynak: Medya
HABERLER