Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


MHP'den Doğu Perinçek açılımı! Olumlu, buradan ekmek çıkmaz

MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in aynı fikirde olduğuna yönelik değerlendirmelere MHP'den cevap gecikmedi. MHP'li Semih Yalçın, 'Perinçek' için olumlu dedi.

HP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkındaki açıklamaları dikkat çekti. Cumhur İttifakı ile ilgili olumlu görüşleri olan Doğu Perinçek, son günlerde Rusya’nın Ukrayna işgaline verdiği destekle öne çıktı. Perinçek, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Rusya’nın Ukrayna işgaline ilişkin, “Rusya'nın kullandığı silah, şu anda barış ve huzur getiren silahtır. NATO'nun Doğu'ya genişlemesi Türkiye için de tehdittir…” demişti. Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu da bugünkü “Bahçeli ile Perinçek aynı fikirdeler iyi mi?” başlıklı yazısında Doğu Perinçek söz konusu açıklamalarını değerlendirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya platformu Twitter hesabından Orhan Uğuroğlu’nun yazısını hedef alarak, “Sayın Genel Başkanımızı Perinçek’le aynı çizgide göstermeye çalışmış. Perinçek veya bir başkası doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır.” dedi.

MHP’li Semih Yalçın, “Uğursuzoğlu, bugün iç politikada hızını alamayıp dış politika ve uluslararası ilişkilerde de allamelik taslamış. NATO konusundaki değerlendirmeleri üzerinden Sayın Genel Başkanımızı Perinçek’le aynı çizgide göstermeye çalışmış. Perinçek veya bir başkası doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır. Buradan Fitneçağ’ın tefrika kumkuması yazarına ekmek çıkmaz.” ifadelerini paylaştı.

Semih Yalçın’ın açıklamaları şöyle:

“Fitneçağ yazarı Orhan Uğursuzoğlu’nun, müzmin ve iflah olmaz bir MHP ve Devlet Bahçeli muarızı olduğu cümlenin malumudur. Bunun sebebi, kendini o mevkute parçasında tutanlara borcunu ödeme mecburiyetidir.

Uğursuzoğlu, hastalıklı bir kafa yapısına sahip oluşundan ötürü tam da Fitneçağı’ın üstlendiği misyona uygun bir facir tipidir. Çamur atan, yalan söyleyen, iftira saçan, fısk üreten...

Fitneçağ, milliyetçi camiada tefrika çıkarmak üzere düzenli ve sürekli surette fitne yazıları tefrika ederken, Uğursuzoğlu gibi yazarları da bir tufeyli gibi MHP düşmanlığından beslenir.

Uğursuzoğlu, bugün iç politikada hızını alamayıp dış politika ve uluslararası ilişkilerde de allamelik taslamış. NATO konusundaki değerlendirmeleri üzerinden Sayın Genel Başkanımızı Perinçek’le aynı çizgide göstermeye çalışmış.

Perinçek veya bir başkası doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır. Buradan Fitneçağ’ın tefrika kumkuması yazarına ekmek çıkmaz.

Sayın Genel Başkanımızın hükümetteki değişiklikler ve bakan atamalarıyla ilişkilendirilmesi ise kuyruklu bir iftiradır. Fitneçağ yazarının huyu kurusun. Ahlakı bu, meşrebi bu, mezhebi bu…”


HABERLER