Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Meteorolojiden hafta sonu uyarısı

İstanbul'un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının, cumartesi ve pazar günü yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava durumu ve kar yağışı uyarılarını duyurmaya devam ediyor. Dün sabah İstanbul'un Esenyurt, Ümraniye, Tuzla ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Öte yandan kar yağışlarının önümüzdeki günlerde etkisini artıracağı bilgisi paylaşıldı. Ülkenin doğu kesimlerinde dün ve bugün etkisini gösteren kar yağışlarının ardından MGM'den konuyla ilgili bir uyarı daha geldi. İşte Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu ve il il sıcaklık değerleri

METEOROLOJİ UYARDI! HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdumuz genelini ilgilendiren son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısında bulundu. Yayınlanan raporda pek çok ilde sağanak yağışlar beklenirken, bazı illerimizde ise kar yağışı görüleceği belirtildi. Yağışın İstanbul'da sulu kar şeklinde tekrar başlamasıyla pazar ve pazartesi günü yoğun şekilde görülmesi beklendiği duyuruldu. 'Muhteşem kar' geliyor...

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

İstanbul'un iç kesimlerinde Esenyurt, Ümraniye, Tuzla'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı etkisini devam ettirirken Meteoroloji'den son dakika uyarı geldi. Hava sıcaklığının düşeceğinin belirtilirken Sibirya soğuklarının kenti etkisi altına alması bekleniyor. Kar yağışı barajlarda direkt etki ederek doluluk oranlarını artırdı. Kar yağışı beklenildiği gibi devam ederse kuraklık tehlikesinin ortadan kalkması bekleniyor. Sabah etkili olan kar yağışı öğleye doğru güneşle erise de akşam saatlerinde tekrar etkili olacak.

İstanbul Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, "Yarın öğle saatleri itibariyle yağmur olarak başlayacak yağışın akşam saatlerinden itibaren kar yağışı olarak devam etmesini bekliyoruz. Kar yağışı Anadolu Yakasında yoğun bir şekilde etkili olacak. Hem cumartesi hem de Pazar günü Anadolu Yakasında yoğun, Avrupa Yakası'nda ise normal bir kar yağışı etkili olacak. Pazartesi sabahı işe gidenlerin buzlanmaya karşı tedbirli olmasını istiyoruz." dedi.

 

DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUN!

Ülke genelinde hava durumu tahminlerini de paylaşan Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan; "Cumartesi günü orta Karadeniz ve İç Anadolunun orta kesimleri hariç tüm yurdumuz yağışlı olacak. Yağışlar iç bölgelerde kar, kıyı kesimlerde ise kuvvetli yağış şeklinde olacak. Marmara Bölgesi'nde kuvvetli kar yağışı Akdeniz Bölgesi'nde ise kuvvetli yağış bekliyoruz. Kar yağışı, pazar gününden itibaren doğuya doğru etkili olacak. Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de yoğun kar yağışı bekliyoruz. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde lodos beklentisi olduğu için soba ve baca tütmelerine karşı tedbirli olunmasını istiyoruz." dedi.

 

"ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN..."

Pazartesinden itibaren yağışlar yine iç kesimlerde kar kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur şeklinde olacak. Salı günü Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de etkili olacak yağışların Çarşamba gününden itibaren yurdumuzu terk etmesini bekliyoruz.

İSTANBUL'DA BU BÖLGELERE DİKKAT...

İstanbul için tahminlerini de belirten Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, "İstanbul'un iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışının tutma ihtimali daha yüksek. Denize yakın yerlerde hava sıcaklığı daha geç düşüyor. Yerde tutsa bile çok fazla kar görüleceğini düşünmüyoruz. Şehrin yüksek ve iç kesimlerinde kar tutması ihtimali daha yüksek." dedi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

İSTANBUL 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı

KIRKLARELİ -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAKARYA -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EDİRNE -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı
Anahtar Kelimeler: Meteorolojiden hafta uyarısı

HABERLER