Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


MECLİS’TEN GEÇİRDİKLERİ YASAYI VETO EDEN CUHURBAŞKANI’NA TEŞEKKÜR

Meclis’ten AKP-MHP oylarıyla geçirilen ve termik santrallerin 2,5 yıl baca filtresi kullanmasını erteleyen yasa tasarısını Cumhurbaşkanı Erdoğan veto etti.

Veto haberinin hemen ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mesajı paylaşması dikkat çekti.

Millî Gazete, geçtiğimiz günlerde “Eski Havamız Yok” başlıklı manşetiyle termik santrallerin filtre kullanmamasının yanlış olduğunu dile getirerek, tepkisini ortaya koymuştu. Çanakkale, Şırnak, Kahramanmaraş, Karabük, Kütahya, Manisa, Sivas, Zonguldak, Ankara, Muğla ve Bursa’da bulunan 15 termik santrali içeren yasa tasarısına kamuoyundan yoğun tepkiler gelmişti. Söz konusu yasa tasarısı onaylansaydı termik santraller zehirlerini hiçbir süzme işlemi olmadan direkt havaya salacaktı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasa ile ilgili, “Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir” dedi.

LİBYA İLE YAPILAN MUTABAKAT ULUSLARARASI HUKUKA UYGUN

Macron’un “Barış Pınarı Harekatı’nı yapan Türkiye, NATO’dan yardım bekleyemez” sözüne değinen Çelik, bu sözü  diyecek en son ülkenin Fransa en son liderin de  Macron olduğunu ifade etti. Çelik, Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki alanı sınırlandırma mutabakatın uluslararası hukuka uygunluğu konusunda en ufak bir tereddüt olmadığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI LONDRA’DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli bir zirve için Londra’ya gideceğini ifade eden Çelik, şunları söyledi: “Yarın (Bugün için) sayın Cumhurbaşkanımız Londra’ya gidecekler. ABD Başkanı Trump, Macron, Merkel, Johnson ile görüşecek. Aynı zamanda dörtlü formatta Fransa, İngiltere ve Almanya liderleriyle görüşecek. Başta Suriye olmak üzere DEAŞ, PKK/YPG terör örgütü ile mücadele önemli bir gündem teşkil edecek. NATO’da YPG’nin tehdit olarak yayınlanan savunma belgesine çeşitli tepkiler geldiği haberler var.”


Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER