Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Mecliste gerginlik: Gergerlioğlu, ‘Hüda Par İl Başkanı’nın sözleri’ dedi, Ak Parti sıralarından ‘yalancısın’ sesleri yükseldi

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan HDP Kocali Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu'nun kendisine 'Yasin Börü'nün AK Parti tarafından istismar edildiğini söylediğini' aktardı.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan HDP Kocali Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu'nun kendisine 'Yasin Börü'nün AK Parti tarafından istismar edildiğini söylediğini' aktardı. Açıklamaya AK Parti sıralarından tepkiler gelirken AK Partili Refik Özen, Gergerlioğlu'na 'Yalancısın' diye bağırdı.

"AK Parti’nin önemli bir istismarı vardır" diyen Gergerlioğlu, "Ben size çok önemli bir örnek vereceğim: Bakın, 2015 yılında, siyasetçi değilken T24 haber sitesinde yazar olarak çalışıyordum, T24 çalışmasında Diyarbakır’a gittim, HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu’yla görüştüm. Nedir bu Yasin Börü meselesi, anlatın bana dedim. Ne dedi, biliyor musunuz? Bakın, Yasin Börü’nün AK Parti tarafından istismar edildiğini söyledi, cümleleri okuyorum; 'Yasin Börü cinayetinde Hükûmetin samimi olmadığını, istismar ettiğini, bunu Genel Başkanlarının da daha önceden söylediğinin altını çizdi. Erdoğan’ın, olaylardan ancak on beş gün sonra Yasin Börü’nün adını ağzına aldığından…" deyince sırasından tepki gösteren AKP'li Refik Özen, Gergerlioğlu'na 'Yalancısın' dedi.

"Her şeyi istismar ediyorsunuz"

Konuşmasına devam eden Gergerlioğlu'nun "...Samimi olmadıklarından, hatta 6-8 Ekim olaylarında HÜDA PAR’ın adını bile ağzına almadığından şikâyetçiydi. Yasin Börü cinayeti kan donduran bir cinayetti. Berkin Elvan, Hacı Birlik ve Yasin Börü’de çifte standart yapılmamalı, hepsi istismardan kurtulmalıdır” diyordu. Bakın, HÜDA-PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu bunu söylüyor ama sizin hiçbir şeyden haberiniz yok. İşiniz gücünüz istismar, her şeyi istismar ediyorsunuz, dini de Yasin Börü’yü de" sözlerinin ardından kendisi için HDP sıralarından alkışlar yükseldi


Haber Kaynak : İslami Analiz


HABERLER