Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


MAZLUMDER KAYSERİ: 6-7 EKİM OLAYLARI BİR DAHA YAŞANMASIN

Mazlumder Kayseri şubesi tarafından, 2014 yılında vuku bulan, PKK ve yandaşları tarafından “Kobani” bahanesiyle yüzlerce masum insanın hunharca katledilmesine yol açan 6-7 Ekim olayları ile ilgili bir basın açıklaması yayınlandı.

Suriye topraklarında faaliyet gösteren silahlı DAİŞ örgütünün bu ülkedeki KOBANİ kentine saldırısını bahane ederek 6-7 Ekim 2014 günlerinde ( Kurban Bayramı günleri) sokaklara çıkan yüzü maskeli, silahlı, hiçbir hukuk ve kural tanımayan saldırganlar ülkemizin Güneydoğu ve Doğu illeri ve ilçelerinde yaptıkları saldırılarla sokakları kan gölüne çevirdiler.

Olaylarda Yasin BÖRÜ ve arkadaşları olan gençler olmak üzere 50’den fazla insanımız acımasızca katledildi, çok sayıda insanımız da yaralandı. Okullar, camiler, ATM’ler , bankalar, AVM’ler talan edildi. Sokaklar korkudan yaşanmaz hale geldi.

 

MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak!

Üzerinden 7 yıl geçen, acıları hala taze olan 6-7 Ekim 2014 kanlı provakasyonunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ailelerine başsağlığı, yaralanmış olanlara geçmiş olsun dileklerimizi tazeliyoruz. Olaylara karışan, düzenleyen kimler varsa titizlikle tespit edilerek adalet önünde hesabının sorulmasını bekliyor zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyoruz.

 

ADALET BÖYLE TECELLİ ETSİN

28 Şubat 1997 dış destekli post modern darbesini yaparak, ülkemizi siyasi, ekonomik, kültür, millet iradesini gasp ve diğer yönlerden büyük zararlara sokan darbenin mimarları, yapılan yargılamalarda ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmışlardı.

Yaşları 70’i geçen darbecilerin hukuk ve sağlık kurnazlığı ile Adli Tıp Kurumundan cezaevinde kalamaz raporu alma talebi, ilgili kurumda yapılan muayenede sağlam raporu verilmesi ile boşa çıktı.

MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak!

Sağlık oyunu ile Adli Tıp Kurumunu aldatmaya yönelik girişimin gerçek durum olan “Sağlam ve cezaevinde kalmasında sakınca yok” raporu ile boşa çıkarılmasını insan hakları ve suçluların hak ettikleri cezayı çekerek adaletin tecelli etmesi adına saygıyla karşılıyor, dönemin mağdurlarına geçmiş olsun dileklerimizi tazeliyoruz.

 

                                                                                                                     

Ahmet TAŞ

MAZLUMDER Kayseri Şb. Bşk.

 
HABERLER