Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Maviler ve sarılar serbest, kırmızılar ve turuncular kısmen serbest

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre düşük ve orta riskli olan mavi ve sarı illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre düşük ve orta riskli olan mavi ve sarı illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı. İlk ve orta okullarla liselerde yüz yüze eğitim başlıyor. Restoranlar 07.00-19.00 arası açılabilecek. Akşam 21.00-05.00 arası yasak sürecek. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı pazar günü sürecek. İlkokullar ile 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçiliyor. Restoranlar kırmızı illerde kapalı, turuncu illerde 07.00-19.00 arası açık. Akşam 21.00-05.00 arası sokağa çıkmak yine yasak.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yeni kontrollü normalleşme kurallarını açıklayan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır. Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek. Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.  Restoran, lokanta, kafeterya gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında faaliyetini 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek.  Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük, orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir.”
HABERLER