Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Malezya Başbakanı: Filistin davasını desteklemeye devam edeceğiz

Malezya Başbakanı Enver İbrahim, Filistin davasını destekleme ve Filistin halkının haklarını uluslararası mahfillerde savunma konusundaki tavrında değişiklik olmadığını ifade etti.

Enver İbrahim bu görüşlerini seçimleri kazanarak başbakan olarak atanmasını kutlayan İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde dile getirdi.

Hamas Hareketi’nin konuyla ilgili yayınladığı bildiriye göre Heniyye, Enver İbrahim’e ve hükümetine başarılar diledi.

Malezya’nın İslam dünyasının öncü ülkelerinden biri olma rolünü sürdürmesini temenni eden Heniyye, Malezya Başbakanı’nı Filistin davasını desteklemeye devam etmeye ve Malezya’nın Filistin halkına destek olma konusundaki ileri tavrını sürdürmeye davet etti.

Malezya Başbakanı Enver İbrahim de Hamas Hareketi’yle görüşmekten memnun olduğunu ifade ederek, Malezya ve Filistin halkları arasındaki kardeşlik ilişkilerinin derinliğine dikkat çekti.

 Malezya’da 19 Kasım’da yapılan seçimlerde Enver İbrahim’in reform yanlısı Umut İttifakı parlamentoda 82 sandalye kazandı ve Malezya Kralı Sultan Ahmed Şah, Enver İbrahim’i ülkenin yeni başbakanı ilan etti.

Birleşik Malay Ulusal Örgütü liderliğindeki iktidar bloğunun birlik hükümetini desteklemeyi kabul etmesiyle Enver İbrahim yemin ederek görevine başladı. Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER