LİDERLERDEN DEPREM MESAJLARI.. MİLLİ GÜVEMLİK MESELESİ OLARAK GMÖRÜLMELİ

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki deprem sonrası liderler açıklama yaptı.

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki deprem sonrası liderler açıklama yaptı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, twitter hesabından “İstanbul’da yaşanan deprem nedeniyle tüm İstanbullulara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Daha şiddetli bir deprem ihtimali büyük bir afet olmanın yanında milli güvenlik meselesi olarak görülmeli ve gerekli önlemler gecikmeden alınmalı.” diye yazdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Deprem ülkemizin bir gerçeğidir ve gerekli önlemler bir an önce alınmalıdır. Rant uğruna alınmayan önlemler büyük felaketlere sebep olabilir. İstanbul depremi sebebiyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yetkilileri gerekli çalışmaları yapmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “”Deprem nedeniyle büyük endişe yaşadık. İstanbul ve çevre illerde depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şunları ifade etti: “İstanbul merkezli yaşanan depremde can kaybı olmaması hepimizi sevindirmiş fakat bu deprem aynı zamanda alınması gereken önlemlerle alakalı hepimizi düşündürmüştür. Devletin ilgili kurumları bir an evvel acil eylem planlarını, deprem toplanma alanlarını kamuoyu ile paylaşmalı, toplumun tüm kesimleri ile birlikte bir farkındalık ve hazırlık süreci başlatılmalıdır. Yaşadığımız depremden daha kötüsü ile karşılaşmamayı temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Haber Kaynak : Ocak Medya


HABERLER