Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


“Kültür Bakanı, ölümcül şekilde hasta değildiyse Sezai Karakoç’un cenazesinde olmalıydı”

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, Bakan Ersoy’un cenazeye katılmamasını eleştiren bir yazı kaleme aldı.

Şair ve yazar Sezai Karakoç’un cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılmaması tartışma konusu olmuştu.

Ersoy, sadece sosyal medya hesabından şu notu paylaşmakla yetinmişti:

“Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli düşünürlerden, siyaset insanı, şair ve yazar Sezai Karakoç’un vefatını üzüntüyle öğrendim. Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi olan merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, Bakan Ersoy’un cenazeye katılmamasını eleştiren bir yazı kaleme aldı.

Kılıçarslan yazısında şu ifadeleri kullandı:

” Her yaştan, her kuşaktan insan vardı caminin avlusunda. Sezai Karakoç’un “Diriliş Nesli” bir caminin avlusundan Türkiye’ye ve bütün dünyaya ses verdi böylece. Bahçedeki o güzel kalabalık, Sezai Bey’in mirasının yaşayacağına dair bir tapu senedi gibiydi aynı zamanda. İkincisi şu. Kadınlar vardı avluda. Çok sayıda. Gözleri yaşlı kadınlar. Ne çok sevmişler Sezai Bey’i.

“Tazecik mezarı 5 dakika içerisinde çiçeklerle dolu bir gülistana çevirdi gençler. Öyle güzel, öyle eşsiz bir andı ki… Dördüncüsü şu. Kültür Bakanımız epeydir yok biliyorsunuz. O bakımdan gözümüz cenazede Turizm Bakanımızı hiç aramadı. Sezai Bey’in ardından “sade suya tirit” bile sayılamayacak son derece kötü o açıklamayı yapmasa da olurdu. Zahmet olmuş. Enjoy yani. Beşincisi şu. Şehzadebaşı Camii bahçesindeki herkesin dilinde ya Kur’ân ve salavat yahut Sezai Bey’in o dizeleri vardı…”

Yazının üzerine Ersoy’un danışmanı Selim Terzi, Twitter hesabından İsmail Kılıçarslan’ın yazısını alıntılayarak “Bakan cenaze olduğu gün neredeydi ve neden katılamadı sordun mu? Böyle bir algı yapmak hiç yakışmıyor. Bu arada 20 yıllık iktidarımızda kültür adına en yoğun mesai bu dönemde harcanıyor istersen anlatırız. Kelimelere dans ettirmek yerine zahmet edip araştırsaydın keşke” ifadelerini kullandı.

Terzi’ye cevap veren İsmail Kılıçarslan, “Bak bak danışmana bak. İlk iş “algı” diyor. Belli ki turizm bakanının o berbat metnini arkadaş kaleme almış. Bir de “bakanın nerede olduğunu biliyor musun?” diyor. Ölümcül şekilde hasta değildiyse o cenazede olması gerektiğini biliyorum danışman! Yetmez mi?” dedi.

Selim Terzi ile İsmail Kılıçarslan arasındaki atışma şu şekilde devam etti:

Selim Terzi:

“Yok sana laf yetiştirmiyoruz çünkü daha önemli işlerimiz var. Haksızlığa tepki veriyoruz sadece. Elhamdülillah işimizi gayet iyi yapmaya çalışıyoruz muhakkak eksiklerimiz vardır onları da düzgün eleştirilerle gideririz.”

İsmail Kılıçarslan:

“Ya bir de eleştirileri dikkate alıyorlar gibi yapmaları yok mu? Bayılıyorum vallahi. Arkadaşım, Murat Ongunculuk yapmayı boş ver de yekten söyle. Bakana “gitmesek de olur” diyen sen misin?”

Bakan Cuma günü TBMM’den fotoğraf paylaşmıştı

Danışmanı Selim Terzi’nin “Bakan cenaze olduğu gün neredeydi ve neden katılamadı sordun mu?” ifadesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Sezai Karakoç’un cenazesi esnasında nerede olduğu merak konusu oldu.

Ersoy’un cenazenin defnedildiği 19 Kasım Cuma günü saat 13.11’de TBMM’den fotoğraflar paylaşarak “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndayız. Bakanlığımızın merkez ve bağlı birimleri ile ilgili kuruluşlarının 2021 yılı bütçesi içerisinde gerçekleştirdiği ve 2022 bütçe yılında yapmayı planladığı faaliyetleri kıymetli milletvekilleriyle paylaştık” ifadelerini düştüğü görüldü.

 
HABERLER