Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

Kılıçdaroğlu'nun "Benimle misiniz?" sözlerine Erdoğan'dan ilk yorum: Onun derdi niye bizi gersin

Kılıçdaroğlu'nun "Benimle misiniz?" sözleri ile ilgili gelen bir soruya yanıt veren Erdoğan, "Arkadaşlar o bizim derdimiz değil, o onların derdi. Onun derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin arabuluculuğuyla Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleşen esir takasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik" dedi.

"Bizim iletişim başkanlığımız çok daha güçlü"

Yunanistan'ın "Türkiye'nin propagandalarına karşı iletişim başkanlığ kuracağı" yönünde gelen bir soruya da yanıt veren Erdoğan, "Onların iletişim başkanlığı var da bizim yok mu? Bizim iletişim başkanlığımız çok daha güçlü. Onlar bizi geriden vagonlarıyla takip ediyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan bugün gerçekleşecek ekonomi gündemi ve Mir Kart sistemi ile ilgili toplantıya ilişkin bir soruya da, "Neleri ele alacağımızı açıklarsam doğru olmaz. Bu sadece Mir Kart değil, alternatifi olarak elimizde neler var. Bunlar üzerinde duracağız. Bu çalışmamızı sürdüreceğiz" yanıtını verdi.

"Onun derdi niye bizi gersin ki"

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik "Benim birlikte misiniz?" ifadelerini ve 6'lı masanın ortak cumhurbaşkanı adayı olacağı tartışmalarına ilişkin de yorumlarda bulundu.

Erdoğan, "Arkadaşlar o bizim derdimiz değil, o onların derdi. Onun derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı kararlı bir şekilde yola devam ediyor, onlar da kararsız şekilde yola devam ediyor. Aramızda fark bu" diye konuştu.

Central Park gezisi

Birleşmiş Millet Genel Kurulu için gittiği ABD'de, Central Park'taki gezisi ile ilgili soruya da Erdoğan, "Central Park'ta yanımıza gelen dünyanın değişik ülkelerinden dostlar, hepsi hakikaten ummadığım, beklemediğim şekilde farklı yaklaşımlarla, farklı sorularla teveccühlerini gösterdiler. Bu da bizi mutlu etti, demek ki dünyada sevenlerimiz var" yanıtını verdi.

 

Kaynak: Independent TürkçeUyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


YAZARLAR

Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

HABERLER