Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği bir basın açıklaması düzenledi

KGKKD, Yunanistan başpiskoposu İeronimos'un İslam'la ilgili açıklamaları ve son günlerde ülkemizde gazeteci, siyasetçi, televizyon programcılarına yönelik faili meçhul saldırılar dikkat çeken bir basın açıklaması düzenledi.

İSLAM BARIŞ, KARDEŞLİK VE ESENLİK DİNİDİR

Yunanistan başpiskoposu İERONİMOS toplum önünde yaptığı bir konuşmada İslam'ın bir din olmadığı İslam’ın mensubu olan Müslümanların da savaş yanlısı insanlar olduğunu söyledi.

Allah'ın insanoğluna gönderdiği son din olan İslam dini ve onun mensubu olan Müslümanlara karşı üstelik toplum önünde bir konuşmada söylenen akıl, mantık ve vicdan dışı bu konuşma ve yaklaşım asla kabul edilemez.

Allah'ın gönderdiği son din olan, mensubu olmakla şeref duyduğumuz yüce dinimiz İslam barış, esenlik, adalet, kardeşlik dini olup başpiskopos İERONİMOS’un tüm yalancı ithamlarından uzaktır.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak başpiskopos İERONİMOS’un gerçek, akıl ve vicdan dışı yaklaşım ve beyanatı için şiddetle kınıyor, İslam dininin mensubu olmaktan onur duyduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, Yunanistan baş piskoposunun sözlerini karşılığı olmayan, yok hükmünde boş sözler olarak kabul ediyoruz.

 

GÜVENLİĞİMİZ DEVLETE EMANET

Son günlerde ülkemizde gazeteci, siyasetçi, televizyon programcılarına yönelik faili meçhul saldırılar dikkat çekmeye başladı.

Siyasetçi Selçuk Özdağ, gazeteci Orhan Uğurlu ve programcı Afşin Hatipoğlu 15 Ocak 2021 günü Ankara'da saldırıya uğrayarak darp edildiler.

Ülkemizde siyasetçinin siyasetle uğraşması, gazetecinin mesleğinin gereğini yapması, televizyon programcısının mesleği ile ilgili görevini yapması devletin ve kanunların güvencesi altındadır.

Ülkemizin başkentinde görevini yapan insanların güpegündüz faili meçhul silahlı insanlarca saldırıya uğrayıp darp edilmesi, günlerce hastanede kalmaları canı önce Allah'a sonra devletin korumasına emanet olan insanımız açısından kaygı ve endişe verici bir durumdur.

Kayseri Gönüllü Kuruluşlar Derneği olarak Ankara'da meydana gelen ve insanımızı korku ve endişeye sevk eden bu tür olayların bir daha yaşanmaması, saldırıların faillerinin bir an önce yakalanarak adalete önüne çıkarılması için emniyet güçlerini göreve davet ediyor, saldırıya uğrayanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

SİYASETİN DİLİ KUTUPLAŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ OLSUN

Son günlerde millet ve partilerin yetkili kurullarında seçilen yöneticiler arasında millet ve yetkili organların kararlarını yok sayıcı, itham ve suçlamalar milletimizi rahatsız etmeye devam ediyor.

Bir siyasi parti liderinin halkın seçtiği Cumhurbaşkanına sözde Cumhurbaşkanı demesi milletimiz tarafından kabul görmeyen bir yaklaşımdır. Partisi'nin yetkili kurullarında seçilerek genel başkan seçilen siyasi parti liderinin de sözde genel başkan sözüne muhatap olması da milletimiz tarafından kabul görmeyen söz ve yaklaşımlardır. Ayrıca siyasetçi ve idarecilerin sık sık kullandıkları hain, şerefsiz, alçak gibi tabirlerde milletin gönlünde kabul görmeyen söz ve deyimlerdir.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak Cumhurbaşkanından siyasi parti liderleri ve diğer yetkililerden beklentimiz kutuplaştırıcı, ayırıcı, itham edici siyaset dilinden uzak durup; birleştirici bütünleştirici, kuşatıcı siyaset dilini kullanarak topluma örnek olmalarıdır. Bu vesile ile 15 Temmuz 2016 kanlı darbe kalkışmasından sonra oluşturulan yeni kapı ruhunun da asla unutulmamasını hatırlatmak isteriz.

 

KORONA İLE MÜCADELE HIZ KESMESİN, MAĞDURİYETLER YAŞANMASIN

Mart 2020’den beri ülkemizde devam eden korona virüsle mücadele süreci aşı çalışmaları ve kısıtlamalarla devam ediyor.

Önce sağlık çalışanları ardından 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar daha sonra da sırası gelen vatandaşlar aşı oluyorlar. Umudumuz o dur ki birkaç ay sonra yapılan çalışmaların sonucu alınır ve hayat normalleşmeye başlar.

Salgından bir an önce kurtulmak için bir yandan aşı, bir yandan kısıtlamalar yaşanmaktadır. Bunun yanında lokantalar, hizmet sektörleri, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri, okulların ve Kur'an kurslarının yüz yüze eğitime açılması içinde çalışmalar yapılmaktadır.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak aşı çalışmaları ve hastalığın yayılmasının önlenmesi için alınan tedbirleri sonuna kadar destekliyor, hastalık sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet tedavisi devam edenlere acil şifalar diliyoruz. Lokanta, pastane ve gıda üretim tesisleri ve sivil kurumların faaliyetlerinin devamı yoluyla vatandaşa hizmetin devamı için HES kodu uygulaması dahil yeni tedbirlerin uygulanması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. 
HABERLER