Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


Kavcıoğlu, banka genel müdürleriyle görüştü: Bankacılık sektörümüz çok güçlü

Banka genel müdürleriyle görüşen Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, "Bankacılık sektörümüz çok güçlü. Banka genel müdürlerimizle birbirimizi bilgilendirdik. İyi bir görüşme oldu" dedi.

Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Genel Merkezi'nde banka genel müdürleriyle bir araya geldi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in de katıldığı toplantının ardından açıklama yapan Şahap Kavcıoğlu, bankacılık sektörünün güçlü olduğunu söyledi.

Kavcıoğlu, "Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Banka genel müdürlerimizle birbirimizi bilgilendirdik. İyi bir görüşme oldu, olumlu bir hava içerisinde çok faydalı bir bilgilendirme oldu. Normalde de devamlı iletişim halindeyiz. Dolayısıyla herhangi bir problem yok, çok güçlü bir iletişimle bankacılık sektörü en başarılı sektörlerden biri" diye konuştu. 

"Gündemde neler vardı?" sorusu yöneltilen Kavcıoğlu, "Genel değerlendirmeler her zaman olduğu gibi. Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, bankacılık sektörüyle ilgili yeni yıl önce değerlendirmesi, Merkez Bankası ve BDDK'dan görüş alışverişleri... Bunlar konuşuldu" yanıtını verdi.

Döviz kurlarındaki yükselişin hatırlatılması üzerine Şahap Kavcıoğlu, "Genel değerlendirme, bilgilendirme içerisinde bunların hepsini konuştuk. Bilgilendirdik. Faiz indirimleri olsun, diğer konularla ilgili. Sektör, Merkez Bankası, BDDK birbiriyle çok uyumlu bir şekilde, çok güçlü bir şekilde iletişim içerisindedir" dedi.

Bu toplantının yarın ikincisinin yapılıp yapılmayacağı sorulan Kavcıoğlu, "Bu toplantılar daha önceden ayarlanan toplantılar, yani böyle bir gelişmeyle ilgili olağanüstü bir toplantı değil. Daha önce de yaptık, daha sonra da yapacağımız toplantılardan biri" ifadelerini kullandı.
HABERLER