Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İstifa ettiğimde bütün teşkilat benimle birlikte ayrılmak istedi..

Davutoğlu Fox Tv'ye konuştu;

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fox TV’de konuştu. “Ben fedakarlık yaparak, devlet yönetimi krize girmesin diye istifa ettim.” diyen Davutoğlu, “İlk defa söylüyorum burada. Ben AK Parti’den istifa ettiğimde bütün teşkilatlar, ‘İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim’ dediler.” diye konuştu.

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan habersiz sokağa çıkma yasağı kararı alamaz. Soylu’nun istifası doğru bir karardı ama arkasında duramadı. Her zaman söyledim devletin üst kademelerinde akrabalık ilişkisi olamaz. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kimse hesap soramıyor. Bakanlar eşit görünüyor ama hep bir bakan bir adım önde. Sayın Soylu ile Sayın Albayrak arasındaki bir rekabetten bahsediliyor.” diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Bunu hatırlatmak istemezdim. Ama ben başbakanlıktan istifa ederken ‘düşük profilli başbakan isteniyor’ dendi. Benim böyle olmadığım aşikâr, ben makamın hakkını verdim. Kimse bunun aksini iddia edemez. Hakkını veremeyeceğimi düşündüğüm anda istifa ettim. Ben fedakarlık yaparak, devlet yönetimi krize girmesin diye istifa ettim. İlk defa söylüyorum burada… Bütün teşkilatlar ‘İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim’ dediler. Dönemin AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurcu, ‘Biz 9 ay önce sizin genel başkanlığınızı onayladık. Tüm illerin il başkanları istifa edecek. Arkanızdayız’ dedi.”

İnfaz yasasıyla ilgili ise Davutoğlu, “İktidar, daha önce Sayın Bahçeli’nin söz verdiği affı çıkarmak ama buna af dememek için genel af yoluna gitmedi. Yararlanacak kişiler noktasında seçici davrandı. Hukuk tekniği bakımından ciddi bir hata ve Anayasal by-pass var. Üç ihtimal var. Koronavirüsü nedeniyle infaz düzenlemesi yapılması zaruriydi ama bu iş virüs nedeniyle yapılıyorsa risk grubunda olan herkese ayrım yapmaksızın aynı uygulamayı yapmak lazım ki içeridekileri de dışarıdakileri de koruyabilesiniz. Kimse buna bir şey demezdi çünkü insani bir durum. İnfaz yasasıyla devletin malını çalana ‘buyrun dışarı çıkabilirsin’ diyorlar, fikir beyan edene ‘sen bana muhalefet ettin içeride kalacaksın’ diyorlar. Bu vicdan kavramından uzak olmak demektir. Biz olsak risk grubunda olanları, yaşlıları, hastaları, hamile ve çocuklu kadınları, düşünce suçlularını, tutuklu yargılananları tahliye ederdik.” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : Ocak Medya


HABERLER