Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İstanbul Valisi Yerlikaya: Bugün yeni bir uygulamaya başlıyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sokağa çıkma yasağı sürecinde alınacak önlemleri açıkladı.

“Bugün yeni bir uygulamaya başlıyoruz.” diyen Yerlikaya, “İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğine 100 bin, Pazarcılar Odamıza 150 bin, Taksiciler Odamıza 200 bin, Fırıncılar Odamıza 150 bin, Su Satıcıları Odamıza 10 bin, HAVAŞ çalışanlarına 200 bin, Emlak Konut şantiyelerinde çalışan işçi kardeşlerimize 150 bin, Bayrampaşa ve Kadıköy gıda hallerine 150 bin olmak üzere, toplam 1 milyon 110 bin maskeyi bugün teslim ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Yerlikaya, PTT şubelerinden 500 bin maskenin evlere teslim edildiğini, 7,5 milyon maskenin ise vatandaşlar tarafından eczaneden teslim alındığını duyurdu.

Yerlikaya’nın açıklamaları şöyle:

İnsanlığın dönüm noktalarından birisine şahitlik ediyoruz.

Hep birlikte sabırla bu sürece uyum sağlamak için çalışıyoruz.

İstanbul’da 16,5 milyon nüfusa sahibiz.

Sevgili istanbullular, salgınla mücadelede en önemli hususlardan biri maske kullanmaktır. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm vatandaşlarımıza maskeleri ücretsiz veriyoruz.

Maske dağıtımında PTT’ler ve eczaneler aktif bir rol üstleniyor.

PTT şubelerimiz 500 bin maskeyi evlere teslim etti. Eczanelerden 7,5 milyon maske vatandaşlarımızdan teslim alındı. Bu akşama kadar 10 milyonu geçecek inşallah.

” 1 MİLYON 110 BİN MASKEYİ BUGÜN TESLİM EDİYORUZ”

Bugün yeni bir uygulamaya başlıyoruz. İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğine 100 bin, Pazarcılar Odamıza 150 bin, Taksiciler Odamıza 200 bin, Fırıncılar Odamıza 150 bin, Su Satıcıları Odamıza 10 bin, HAVAŞ çalışanlarına 200 bin, Emlak Konut şantiyelerinde çalışan işçi kardeşlerimize 150 bin, Bayrampaşa ve Kadıköy gıda hallerine 150 bin olmak üzere, toplam 1 milyon 110 bin maskeyi bugün teslim ediyoruz.

Bu dağıtımların kapsamı genişleyecek ve düzenli olarak yapılacak.

Sağlık çalışanlarının ulaşımına destek veriyoruz.


Haber Kaynak : Milli Gazete


HABERLER