Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İsrail zindanlarında esir el-Halebi’nin sağlık durumu kötüye gidiyor

Filistin Enformasyon Merkezi'nden


Filistin Esir İşleri Heyeti tarafından bugün (11 Nisan Cumartesi) yapılan açıklamada, Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı sakini 42 yaşındaki Muhendis Muhammed Halil el-Halebi’nin sağlık durumunun kötüye gitmesine rağmen İsrail’in Raymond Hapishanesinde esaretinin devam ettiği bildirildi.

Heyet tarafından yapılan açıklamada, avukatı ve ailesinin ifadelerine göre el-Halebi’r-nin tabi tutulduğu sorgu esnasında işgal güçleri tarafından maruz kaldığı şiddetin sonucu olarak şiddetli baş ağrısı yaşadığına dikkat çekildi

Esir el-Halebi’nin hapishane idaresi tarafından tedavisinin kasıtlı olarak ihmal edilmesi nedeniyle görme yetisini büyük oranda kaybettiğine işaret eden Esirler Heyeti, “Yoğun işkenceler neticesinde esirimiz işitme duyusunu da kaybetti. Ama bütün bu olumsuzluklara ve çok ciddi sağlık sorunlarına rağmen esir serbest bırakılmıyor” bilgisini paylaştı.

Yapılan açıklamada, işgal güçlerinin, World Vision International (WVI) adlı yardım kuruluşunun Gazze Şubesi Müdürü olarak çalışan Muhammed el-Halebi’yi 2016'da tutuklanmasından bu yana 135 kez mahkemeye çıkardığına ve halen herhangi bir kanıt olmadan kuruluşun kaynaklarından Hamas’ın kaynaklarına fon aktarma iddiası ile hapishanede tuttuğuna dikkat çekildi.

World Vision International (WVI) kendisini din, ırk ve millet gözetmeksizin dünyada çocuk, kadın ve toplumlar için çalışan uluslararası Hristiyan bir yardım kuruluş olarak tanımlıyor.

Filistin Esirler Heyeti, işgalci hapishane yönetimlerini, Filistinli esirlerin özellikle el-Halebi gibi hasta olanların yaşamından sorumlu tutuğunu belirterek, özellikle koronavirüsünün İsrail’de yayıldığı bu dönemde esirlerin şartsız bir şekilde acilen bırakmalarını talep etti.


 @Copyright Filistin Enformasyon Merkezi


HABERLER