Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi Kararlarını Açıkladı

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin Siyasi Birimi, Kahire'de düzenlemiş olduğu ikinci dönem toplantılarının bitiminde almış olduğu kararlarıı kamuoyuna duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi'nden
Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin Siyasi Birimi bugün (28 Aralık Cumartesi) akşam saatlerinde, bu ayın ortalarında Genel Sekreter Ziyad En-Nehhale'nin başkanlığında Kahire'de düzenlemiş olduğu ikinci dönem toplantılarının bitiminde almış olduğu kararların başta gelenlerini kamuoyuna duyurdu.

Hareket'in konuyla ilgili açıklamasında Siyasi Birim'in iç meseleleri değerlendirmek ve çözümler bulmak amacıyla birtakım kararlar aldığı, bunların başında da Filistin sahasında hareketin gücünün ve direnişteki rolünün artırılması kararının yer aldığı belirtildi.

Açıklamada yapılan müzakerelerin önemli bir bölümünün, yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı durulması ve işgal altındaki Batı Yaka'da ve özellikle El-Ağvar bölgesinde Filistinlilerin arazilerinin işgal topraklarına ilhak edilmesi çabalarına karşı mücadele verilmesi konusuna tahsis edildiği, Filistin halkına yönelik bütün bu saldırıların önünün kesilmesi için direniş seçeneğinin seçilmesinin zorunlu olduğuna karar verildiği dile getirildi.

Açıklamada müzakerelerde iç sorunların, ulusal ve bölgesel meselelerin de ele alındığı belirtildi.

Açıklamada İslami Cihad'ın İsrail işgal rejiminin ABD tarafından da desteklenen projelerine karşı mücadele edeceği, Filistin topraklarını saldırganların kirlerinden temizlemek için ilerlemeye devam edeceği dile getirildi. "Halkımızın direnişi pazarlığa boyun eğmeyecek ve geri dönüş yapmayacaktır. Seçimimiz direniş, yolumuz ise cihattır" denildi.

Açıklamada hareketin içerdeki bölünmüşlüğe son verilmesi ve iç nizamın dizayn edilmesi, bağımsızlık ve işgalden kurtuluş için bir proje geliştirilmesi konusunda çaba gösterilmesi için de çalışacağı belirtildi.

Hareketin Filistin toprakları üzerindeki işgali meşru sayan herhangi bir uzlaşma projesine de kesin olarak karşı olduğu vurgulandı.
 @Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

 

İlgili konular
Heniyye ve En-Nahhale Kahire’de Bir Araya Geldi

Mısır İlk Kez İslami Cihad’ın Kahire’de Toplantı Yapmasına İzin Verdi

"İşgalin İşlediği Suçlar Halkımızın Haklarını Elde Etmesine Engel Olamayacaktır"

El-Betaş: Netanyahu'ya Mısır'ın Cevap Vermesini Bekliyoruz

 
HABERLER