Resimlere Tıklayarak Kitap Satın Alabilirsiniz

Reklam Görüntülerine Tıklayarak Kitap Siparişi Verebilirsiniz

YAZARLAR

Uyarı! Yapmış olduğunuz yorumlar incelendikten sonra onaylanacaktır onaylandıktan sonra gözükecektir


İnnalillah... Yazar İsmail Kazdal vefat etti

İhya Yayınlarının sahibi, Erguvan Yayınevinin yazarı İsmail Kazdal vefat etti.

hya Yayınlarının sahibi, Erguvan Yayınevinin yazarı İsmail Kazdal vefat etti. Kazdal, kanser tedavisi görüyordu.

Kazdal'ın cenaze namazı 13 Aralık 2020 Pazar günü Çengelköy Mezarlığı'nda kılınarak defnedilecek.

İSMAİL KAZDAL KİMDİR?

15 Mart 1935 tarihinde Batum’da doğdu, aynı yılın sonbaharında Çengelköy’deki Vahdettin’in köşklerinin müştemilatına taşındı. Sanat Enstitüsü’nde okudu. 1962 yılında günlük “Yeni İstanbul” gazetesinde haftalık makaleler yazmaya başladı.

1963-65 “Büyük Doğu” dergisinde merhum Necip Fazıl Kısakürek ile birlikte çalıştı.1963-68 yılları arasında aylık “Hilal” dergisini idare etti ve 10’a yakın müstear isimde yazılar yazdı.

Bu arada, Bugün, Babıâli’de Sabah, Zaman ve Yeni Devir gazetelerinde ve başta Kitap Dergisi olmak üzere birçok dergide de yazılar yazdı. 1969’da “Kazdal Yayınevi’ni kurdu ve üç ayda altı kitap neşrettikten sonra, neşrettiği iki İbn-i Teymiye, bir de kendisinin yazdığı “Bir İhtar” adlı eserinin muhtevasına karşı gösterilen boykot yüzünden yayınevini kapatmak zorunda kaldı. 1972’de “İhya Yayınları’”nı kurdu. Başta merhum şehit SeyyidKutub’un “Yoldakiİşaretler”i ve ikisi takım eser olmak üzere 30’un üzerinde kitap neşretti.İhya Yayınlarında kaleme aldığı kitaplarından bazıları şunlardır:

“Hak-Batıl Savaşının Tarihi Serüveni”, “Siyasi İktidar ve Özal Devri”, “Para İmparatorluğu”,” Sülük Operasyonu”, “Çağdaş Truva Atı Demokrasi”, “Laiklik Devrini Kapamıştır”.

Birleşik Dağıtım bünyesi içinde Birleşik Yayınevi’nde Kur’an çalışmaları çerçevesinde yayınlanan, “Kur’an’la Birlikte Düşünmek” ve üç cildi neşredilmiş olan ve son iki cildi neşredilmeyi bekleyen beş ciltlik, “Kur’ân’ıAnlamak” adlı çalışması bulunmakta. Hatıratını havi “Serencam”ın birinci cildi Pınar Yayınları arasında yer aldı.

Devamı >>>
Anahtar Kelimeler: İnnalillah... Yazar İsmail Kazdal vefat

HABERLER